Pestré budou čtyřdenní oslavy Velikonoc v brněnské zoologické zahradě. Bohatý program začne na Mniší hoře na Velký pátek a nabídne až do neděle speciální komentovaná krmení, dílničky pro děti, autogramiádu Těhotného kuchaře nebo pondělní oblíbené hledání vajíček v areálu zoo.

Influencer podpoří rekonstrukci expozice pro manuly

Hned zítra přijede do brněnské zoo influencer Jaroslav Vajgl alias Těhotnej kuchař, aby podpořil rekonstrukci expozice pro manuly. „V 11 hodin budu mít autogramiádu v Africké vesnici. Celý výtěžek z prodeje 100 kusů kuchařky ve výši 59 500 korun půjde jako vklad na nový výběh. S sebou si zájemci můžou vzít samozřejmě i již koupené kuchařky. Na místě půjde platit hotově i kartou,“ uvedl Vajgl. Dárek od zoo pak dostane každý, kdo na chov manulů přispěje během Velikonoc aspoň tisícovku.

Komentovaná krmení medvědů, takinů i ptáků

Velikonoční komentovaná krmení začnou v pátek, sobotu a neděli vždy v 10 hodin u medvědů kamčatských a budou pokračovat u takinů, voliér u Exotária, tinam a vari černobílých. „Zájemci si mohou každý den projít vědomostní stezku, která začne vyzvednutím soutěžního lístku na pokladnách. Pokud lidé projdou celou stezku nebo se jeden den zúčastní aspoň tří komentovaných krmení, čeká na ně na dolní točně vláčku sladká odměna,“ upřesnil mluvčí zoo Michal Vaňáč.

Budou hledat dřevěná vajíčka

Samozřejmostí je zdobení kraslic v Centru služeb nad restaurací U Tygra, jiné bude naopak pondělní hledání vajíček. „Letos jsme udělali v této oblíbené aktivitě velkou změnu. Už žádná plastová vajíčka, s těmi je definitivně konec. Po zahradě tentokrát opět schováme 1000 malých vajec, ale budou dřevěná. Návštěvníci pak mají dvě možnosti, co s nimi udělat. Buď si je prostě vezmou domů, nebo s nimi zajdou do Kamčatské chalupy v Beringii a přímo tam si je ozdobí v naší dílničce,“ vysvětlila ředitelka Zoo Brno Radana Dungelová.

Domů si odnesou vejce koroptví

Kromě toho ale budou v areálu schovaná také vajíčka tinamy koroptví ve speciálních hnízdech. „Příznivci zoo to mohou brát jako malý dárek od nás. Šťastní nálezci si je odnesou domů. Jihoamerické tinamy jsou ptáci příbuzní pštrosům. Vejce, na kterých sedí samci, mají zrcadlový lesk a bývají popisována jako jedna z nejkrásnějších. Tinamy koroptví chovají jen tři zoologické zahrady v Evropě,“ sdělil mluvčí.

Stříhání ovcí i zdobení perníčků

Pondělní program doplní už tradiční stříhání ovcí, které se uskuteční v 11, 12 a 13 hodin v Dětské zoo. A v Exotáriu se budou zdobit perníčky. „Důležitou informací pro návštěvníky je i to, že od čtvrtka do pondělí bude v provozu vláček a od pátku do pondělí bude otevřený sezónní vstup,“ dodal Michal Vaňáč.