fbpx
30. 05. 2023 Svátek má Ferdinand

Brněnská zoo výrazně zlevnila nepřenosné permanentky, jednorázový vstup je naopak dražší

Foto:

Matyáš Slavík/Zoo Brno

Brněnská zoologická zahrada ode dneška změnila vstupné do areálu na Mniší hoře. Méně zaplatí stálí návštěvníci, kteří si pořídí jakýkoliv druh nepřenosné permanentky. Slevy se pohybují od 40 do 47 procent. Zdražily naopak lístky na jednorázový denní vstup, a to o 10 až 30 korun. A dražší jsou i přenosné permanentky.

Zvýhodní věrné návštěvníky

„Chceme vyjít vstříc těm, kteří na Mniší horu chodí často a pravidelně. Výrazné zlevnění se týká všech druhů nepřenosných permanentek. Ušetří tak dospělí, děti, studenti, senioři, držitelé průkazu ZTP i celé rodiny,“ uvedla ředitelka Zoo Brno Radana Dungelová. Nepřenosné roční permanentky pro dospělé tak zlevní z 1200 na 720 korun. Senioři nad 65 let, studenti do 26 let, děti od 3 do 15 let a invalidé zaplatí místo 900 jen 480 korun a roční rodinné vstupné se snižuje z 3400 na 1920 korun.

Reagují na vyšší ceny energií

Přes nižší ceny nepřenosných permanentek muselo vedení zoo reagovat na vyšší ceny energií. „Loni jsme sice spotřebovali o necelá čtyři procenta méně elektřiny, kvůli lepším klimatickým podmínkám a úsporám se spotřeba zemního plynu snížila zhruba o 18 procent, vody dokonce téměř o třetinu. Celkové náklady za energie a vodu se oproti roku 2021 zvýšily o 80 procent,“ upřesnil mluvčí zoologické zahrady Michal Vaňáč.

Zvýší ceny jednorázových lístků a přenosných permanentek

„I proto jsme se rozhodli zvýšit cenu přenosných permanentek na pět vstupů a jednorázových vstupenek. Nebudeme však zdražovat mimosezónní vstupné. Dospělí a rodina si v sezóně, tedy od března do října, připlatí 30 korun, zvýhodněné vstupné stoupne jen o 10 korun. Snažili jsme se držet ceny stále tak, aby byly ve srovnání s jinými podobnými turistickými cíli atraktivní. Na druhou stranu jsme chtěli zvýhodnit a odměnit ty, kteří k nám chodí častěji a krásy Mniší hory si užívají pravidelně,“ vysvětlila Dungelová.

Zjednodušili ceník

Ceník zoologická zahrada také zjednodušila. „Z každé vstupenky půjdou automaticky tři koruny na náš projekt Jsme v tom spolu, který Zoo Brno pomáhá chránit zvířata, biodiverzitu a financuje tak programy na ochranu přírody. Dosud bylo možné si vybrat, zda lidé tento projekt podpoří. Jak se ukázalo v minulých letech, drtivá většina návštěvníků na ochranu biodiverzity přispívala. Za to jim děkujeme, nesmírně si toho vážíme,“ dodal mluvčí s tím, že ode dneška se prodlužuje otevírací zoo do 17 hodin.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT