Město chce vybrat do dvou měsíců, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Matěj Hollan (Žít Brno). K 1. říjnu loňského roku odešel po dohodě dlouholetý vedoucí odboru dopravy Vladimír Bielko. Odbor dočasně řídí pověřený vedoucí.

Město vyhlásilo první výběrové řízení už loni. Přihlásilo se do něj pět uchazečů. Z nich výběrová komise vybrala tři k pohovorům, absolvovali psychologické testy a zpracovali i písemnou práci na téma koncepce rozvoje dopravy. Komise se však jednoznačně neshodla na vhodném kandidátovi. "Nikoho z nich v současné době nechceme vybrat nebo doporučit radě k tomu, aby to byl stálý vedoucí. Proto si výběrové řízení zopakujeme a budeme se snažit najít co nejlepšího vedoucího odboru," uvedl Hollan.

Odbor dopravy bude mít Hollan na starosti do konce března. Poté po dohodě koaličních partnerů přejde pod jiného náměstka Richarda Mrázka (ANO). "Odbor dopravy potřebuje řádné řízení namísto současného provizoria. Najít odborníka, který tento odbor povede, považuji za jednu z nejdůležitějších věcí, které je do podzimních komunálních voleb v oblasti dopravy potřeba udělat," uvedl Mrázek.

Bielko odešel po deseti letech ve funkci. Předtím byl deset let zástupce vedoucího odboru dopravy a před prací na magistrátu působil čtyři roky jako poradce generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic.

Žít Brno i se Zelenými ještě před volbami v roce 2014, po kterých zasedli v radě, kritizovali Bielka za to, že podle nich zpomaluje zavádění opatření pro cyklisty nebo alternativní dopravu.