Roli velkého favorita budou plnit hráčky Olomouce. V ligové soutěži dosud neprohrály a rády by oslavily i pohárový triumf. Na rozdíl od loňska budou ve Final Four chybět volejbalistky pořadatelského VK Královo Pole. Atmosféru během víkendu ale přesto pořadatelé očekávají tradičně skvělou. Vždyť jen s Přerovským týmem přicestují 2 plné autobusy fanoušků a ti Brněnští se určitě také přijdou podívat na špičkový ženský volejbal. Trenér Přerova Radim Vlček k tomu řekl: “Myslím si, že atmosféra tady v Brně bude skvělá. Kdyby přišlo tak pětset, tisíc diváků, je to pro všechny lepší, než kdyby se hrálo před prázdnou halou. A z Přerova přijedou dva plné autobusy.”  V sobotním semifinálovém zápase se Přerovské volejbalistky pokusí porazit favorizovaný Prostějov. Ovšem toto tradiční derby nebude ani pro favoritky určitě jednoduché. To ví i trenér Prostějova Lubomír Petráš: “My si hodně uvědomujeme, že jsme papírovým favoritem, ale Přerov v posledních zápasech hraje velmi dobře. Ovšem my chceme vyhrát a ve finále se ať už proti Olomouci, nebo proti Olympu poprat o obhajiobu loňského poháru.”

Podle vedení volejbalu si ten ženský zaslouží větší pozornost a popularizaci mezi diváky. I proto se také přešlo zpět na systém závěrečného turnaje Final Four. Ten se už druhý rok po sobě koná v Brně. Jak říká  předseda Asociace volejbalových klubů Peter Goga, konání této akce v Brně je logické. “Nám se to líbí, protože je tady parádní hala, chodí hodně diváků a většina extraligových ženských týmů je z Moravy," tvrdé Goga. "Proto nám Brno vychází jako ta nejlepších z možností.”

Turnaj začne v sobotu2.února semifinálovými zápasy mezi Prostějovem a Přerovem, po nich pak bude hrát Pražský Olymp proti předloňským vítězkám z Olomouce. Finále je na programu v neděli v 17 hodin. Nejlepší tým získá vedle trofeje i právo startu v Poháru CEV.