Šestadvacetiletý Brňan Miroslav Renát jezdí odmalička na invalidním vozíku. A přestože mu sudičky u kolébky nepřály, na život nezanevřel a má spoustu koníčků, které ho posouvají kupředu. Mezi největší záliby patří fotografování se s celebritami. Inspiroval ho k tomu rozhovor v médiích s dalším Brňanem a lovcem selfíček Mirkem Krupicou. Z obou vrstevníků se záhy stali kamarádi.

Selfie loví už pět let

Mladý muž v brýlích na vozíčku mluví o svém neobvyklém koníčku rád a s nadšením. „Dělám to už pět let a pořád mě to baví. Stále se objevují nové a nové celebrity. Stále jsou nějaké nové nápady, takže nemám důvod s tím přestávat. Budu rád, když tím budu inspirovat další lidi,“ svěřil se Mirek Renát.

Nejtěžší je lovit známé tváře ze zahraničí

Nejtěžší je podle něj lovit zahraniční známé tváře, protože se k nim člověk dostává přece jen hůř než k českým celebritám. Přesto se mu už podařilo ulovit selfie s kapelníkem skupiny Alphaville Marianem Goldem, se skupinou Milli Vanilli či zpěvákem Gazebou.

Mirek čeká na fotku i dvě hodiny

„Pro mě je stěžejní, aby na tom místě, kam zrovna jdu, byl bezbariérový přístup, aby se mě tam dobře dostávalo s invalidním vozíkem. Co se týká čekací doby, tak je to pro mě neomezené. Jsem schopný čekat třeba i dvě hodiny,“ vysvětlil vozíčkář.

Selfie s Polívkou i Jágrem

Z českých celebrit si nejvíc váží fotografie s Bolkem Polívkou a jeho rodinou. Vyfotil se však i s herci Václavem Vydrou, Jiřím Langmajerem, Simonou Stašovou nebo Michalem Dlouhým. Loni v březnu si pak v brněnské aréně pod Špilberkem počkal v zázemí na hokejovou legendu Jaromíra Jágra, ale má třeba i snímek s neúspěšným prezidentským kandidátem Andrejem Babišem nebo s moderátorkou Adélou Gondíkovou.

Herci rádi dělají sběrateli radost

Drtivá většina oslovených populárních lidí se k Mirkově požadavku na zvěčnění mobilem nebo tabletem staví vstřícně a rádi mu udělají radost. Ocenil to třeba Michal Dlouhý, na něhož Mirek čekal asi dvě hodiny. „Když máme takové fanoušky, co čekají tak dlouho, tak máme důvod, proč hrát,“ usmíval se herec.

Ulovil i moderátora Na lovu

Vozíčkáře neodmítl ani moderátor oblíbeného pořadu TV Nova Na lovu Ondřej Sokol. „Já mu hrozně fandím. Když aspoň někdy může člověk přispět k tomu, že má druhý radost, tak to je přece super,“ dodal Sokol.

Má na kontě už 100 selfíček

Nadšený lovec selfíček už má na kontě zhruba sto snímků s populárními osobnostmi. U stovky se však Mirek Renát rozhodně nehodlá zastavit, takže třeba k fotce s kapelou Olympic určitě přibydou další.