Špičkový brankář prvoligových parametrů tak bude součástí brněnského týmu i pro nadcházející sezóny! Jeden z klíčových hráčů a strůjců návratu do první ligy prodloužil s klubem smlouvu do roku 2024 s následnou opcí na další rok.

Kontrakt v jihomoravské metropoli gólman symbolicky prodloužil před svým pracovištěm, tedy u jedné z branek na Městském stadionu na Srbské ulici v brněnském Králově Poli.

Podle Berkovce nebylo nad čím přemýšlet. Se sportovním manažerem Zbrojovky Tomášem Požárem se domluvili, že gólmanova brněnská kariéra bude pokračovat dál, takže doladění detailů bylo rychlé.

„V Brně jsem pokojený a nemám kam a proč utíkat. A doufám, že ta spokojenost je oboustranná,“ usmál se Martin Berkovec.

„Jsme rádi, že jsme se dokázali na všem domluvit a Berky se rozhodl u nás zůstat. Je bez jakékoliv nadsázky jedním z klíčových stavebních kamenů týmu. Jsme přesvědčení, že velkým přínosem pro nás bude i v první lize,“ kvitoval prodloužení Tomáš Požár.

Berkovec přišel do Zbrojovky loni v lednu. V nejvyšší soutěži stihl odchytat 11 duelů, čtyřikrát udržel čisté konto. V letošním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY naskočil do 24 zápasů, bránu zavřel devětkrát.

„Je super, že se nám povedlo to dotáhnout a vyhrát ligu s takovým náskokem. Měli jsme dobrou partu, což byl základ úspěchu. Těžko vypíchnout jeden zápas, vzpomínky budu mít na všechny. Tedy kromě Vyškova," připomněl brankář duel, v němž musel po srážce se spoluhráčem střídat. „O to víc jsem si užil odvetu, hrálo se v Drnovicích před parádní kulisou. Navíc jsme tam v podstatě stvrdili postup, to byl jeden z těch posledních kroků,“ dodal gólman, jemuž v klubu říkají Berky.

A jak si třiatřicetiletý gólman užil postupové oslavy? Alkoholu totiž příliš neholduje. „Ale já si to zase vynahradím tím jídlem. Oslav bylo víc, všechny byly fajn. Pár kluků končí, což je mi líto, protože jsem je měl všechny rád. Jak už jsem říkal, máme opravdu skvělou partu. Teď na nějakou dobu od fotbalu vypnu, čeká nás dovolená a v červnu se vrhneme do další práce," uzavřel Martin Berkovec.