Do pondělí 20. února je nutné vyklidit parkoviště na Šumavské ulici u Lidlu. To vzkazuje magistrát řidičům aut, kteří tam parkují. V nejbližší době tam totiž začne stavba parkovacího domu a revitalizace Akademického náměstí. Práce by měly trvat 14 měsíců, po tuto dobu nebude možné v těchto místech parkovat.

Zákaz vjezdu na parkoviště

V souvislosti s přípravou výstavby parkovacího domu Akademické náměstí (Šumavská) čeká řidiče zákaz vjezdu na parkoviště, které se momentálně na ploše nachází. „Od 20. února zde nebude možné auto zaparkovat a do tohoto termínu je nezbytné plochu vyklidit, poté budou vozidla odtažena,“ upozornili na webu města představitelé magistrátu.

Šoféři se nedostanou ani k supermarketu Lidl

Autem se lidé nedostanou ani na parkovací místa přiléhající k obchodu Lidl. Průchod pro pěší zůstane zachován. Řidiči mohou využít například podzemní parkoviště v areálu. Na ploše, kterou je nutné vyklidit, vznikne čtyřpatrový parkovací dům. Ten poskytne 441 míst, dalších 222 pak bude na přilehlé ploše v režimu rezidentního parkování. Celkem tak v oblasti bude moci zaparkovat až 663 aut.

Na střeše zaparkují auta na plyn

Parkovací dům, na jehož střeše zaparkuje i 42 aut na plynový pohon, by měla postavit firma Strabag za 374 milionů korun. Objekt architekti a projektanti navrhli jako železobetonovou monolitickou stavbu. Ta bude mít dvě části s rozdílnou funkcí. V jedné budou hromadné garáže. Ty budou mít 2 podzemní a 4 nadzemní. Veřejné vybavenosti pak bude sloužit druhá část s jedním podzemním a 3 nadzemními podlažími.

Pomůže to nejen řidičům

Revitalizace oblasti pomůže nejen řidičům. V plánu je výsadba zeleně na venkovních parkovacích plochách, v lokalitě přibydou také vodní prvky. Úprav se dočká i prostranství před Právnickou fakultou Masarykovy univerzity. Práce potrvají podle plánu 14 měsíců.

Bude to v režimu modré zóny B

Venkovní parkoviště bude sloužit zejména návštěvníkům a uživatelům okolních objektů. Fungovat bude v režimu rezidentního parkování, kde bude patřit do návštěvnické zóny B. Stání je zde tedy v pracovní dny zpoplatněno částkou 30 korun za hodinu. Parkoviště bude disponovat kapacitou 202 míst. Asfaltová plocha bude doplněná zelení a dřevinami.