Z obou stran viděla vyprodaná DRFG Aréna výborný zápas, vánoční šlágr jak se patří. V první třetině domácí nejprve dotahovali po gólu Pecha sparťanské vedení, Skóroval Petr Holík po přihrávce Muellera. Po té šla do vedení Kometa, když Jan Hruška zužitkoval přihrávku nové posily Daniela Rákose. Do kabin se však šlo za nerozhodného stavu –  těsně před přestávkou v přesilovce Pražanů skóroval Růžička.

Ve druhé třetině si Brněnský tým vzal vedení zpět a po gólech Zaťoviče a Pyrochty se dostal do dvougólového trháku. Spartě se podařilo ještě ve druhém dějství snížit, do kabin šla Kometa s vedením 4:3.

Poslední dějství Kometa zodpovědně bránila a záda jí kryl opět výborný Vejmělka. Přesto, že si Sparta vytvořila několik šancí, brněnské obrana už jí skórovat nedovolila. Paradoxně byl Pražský celek nejblíže vyrovnání v okamžiku, kdy Kometa hrála ve výhodě, Vejmelka odjel na střídačku a po nepřesné rozehrávce domácích z obranného pásma soupeře skončil puk na tyčce domácí brány. Když se pak pražané nadechovali k závěrečnému náporu, vystihl Jan Hruška nepřesnou přihrávku Poláška a na dvakrát zasunul puk za Sedláčkova záda. Na konečném stavu pak už nic nezměnila ani závěrečná power play Sparty.

Divákům se zápas určitě musel líbit. Sparta zůstává stále první, Kometa zůstane sedmá, bod za šestými Karlovými Vary.