Není radno si zahrávat s napohled roztomilým hlodavcem. Své o tom ví majitelé pozemku v brněnské Slatině, navštívil je křeček polní a rovnou upadl do jejich bazénu. I když se zdálo, že rozzuřené zvířátko z nádrže sami vytáhnou, opak byl pravdou. Na pomoc musela přijet odchytová služba.

Křeček polní měří obvykle do třiceti centimetrů a je silně ohroženým druhem, přesto si dokáže počínat neohroženě a získat si patřičný respekt. „Průbojnost a temperament osvědčil i jedinec, který včera v brněnské Slatině vběhl na soukromý pozemek a spadl do zapuštěného bazénu. Naštěstí v něm ještě nebyla voda. Majitelé chtěli malého hlodavce z hloubky vysvobodit. Stavěl se však na zadní a výhrůžně skákal,“ popsal situaci mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Nabyli proto správného dojmu, že by je mohl i pokousat, což by u tohoto živočicha nebylo nijak překvapivé. „Operátor na lince 156 vyslal na jih Brna kolegu z odchytové služby městské policie. Drobný tvor se tlačil ke stěně bazénu, byl ve stresu, ale jinak vypadal v pořádku. Strážník si vzal z vozidla odchytovou síť a vzácného křečka do ní co nejšetrněji chytil. Potom se přesvědčil, že hlodavec není zraněný, odnesl ho zpět na pole a vypustil na svobodu,“ dodal Ghanem.