Z brněnského letiště se bude příští rok v létě létat do pěti nových destinací

  • Foto

    redakce (MOŠ archiv)

Z brněnského letiště se bude příští rok v letní sezoně létat do pěti nových destinací, které si lidé vybírají pro trávení dovolené. Zatímco z pravidelných letů zbyla již dříve v Brně pouze jediná linka do Londýna, v létě bývá na brněnském letišti poměrně slušný provoz a po dvou letech s covidem zase začali lidé přes léto více létat do zahraničí. Nové charterové lety nabídne cestovní kancelář Čedok ve spolupráci s dopravcem Smartwings, uvedl v tiskové zprávě generální ředitel Čedoku Stanislav Zeman.

Pro letošní rok jsou zájezdy víceméně vyprodané a ukazují velký zájem českých dovolenkářů užít si po dvou letech opět pobyt u moře. Nových destinací bude sedm, a to egyptská Taba, ostrov Fuerteventura, který je součástí Kanárských ostrovů a řecká Kavala pro cestu na ostrov Thassos. Poprvé se bude z Brna létat do albánské Tirany a na Madeiru. Čedok bude létat také do egyptské Hurghady a na Mallorcu, kam už se ovšem z Brna létá. Lidé mohou využít charterovou dopravu i do dalších letovisek v Řecku, Turecku, Bulharsku, Egyptě, Španělsku a Tunisku.

"Rozhodli jsme se, že během příštího léta otevřeme ve spolupráci se Smartwings v Brně bázi a proti letošní sezoně provoz téměř ztrojnásobíme. Na naše chartery využijeme celé letadlo," uvedl Zeman. To bude mít kapacitu 189 cestujících.

Zájezdy na příští rok se budou prodávat od srpna. Před covidem létalo z Brna v letních měsících i přes 100.000 lidí každý prázdninový měsíc, rok 2019 byl rekordní. Loni a předloni kvůli covidu počet lidí citelně poklesl, mnozí zůstávali kvůli obavám z nákazy či kvůli opatřením v zahraničí raději v Česku.