Úrazová nemocnice uspěla v celostátním průzkumu, který pravidelně pořádá organizace HealthCare Institute, získala 2. místo v kategorii zvané Finanční zdraví. Uspěla také v celkovém hodnocení Nemocnice roku 2023, kde se ji podařilo dostat do první pětice – obsadila 4. místo mezi všemi hodnocenými. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí nemocnice Andrea Šromová.

„Studie se zaměřila v této kategorii na několik parametrů, jmenovat lze například dostatek prostředků na úhradu závazků, investici do svého majetku, odměny pro personál či fakt, zda není nemocnice předlužená,“ popsala Šromová.

Úspěch si brněnská Úrazová nemocnice odnáší také z celkového hodnocení Nemocnice ČR 2023, kde se ji podařilo obájit místo v první pětce

Konkrétně obsadila čtvrté místo. V této kategorie je hodnoceno několik kritérií, jmenovat lze například spokojenost zaměstnanců i lůžkových a ambulantních pacientů. V rámci průzkumu bylo hodnoceno 148 českých nemocnic s akutními lůžky. Do průzkumu se zapojilo 129 tisíc respondentů napříč Českou republikou.

„Je to výsledek celého našeho týmu, pro který je klíčová péče o pacienty. Rychlá, kvalitní a bezpečná péče je pro nás prioritou,“ uvedla hlavní sestra Andrea Lišková.

Celostátní průzkum Nemocnice ČR 2023 byl realizován v období od 1. února do 31. srpna tohoto roku.