Za architekty a urbanisty do kina! Brňané se můžou zeptat na nový územní plán

  • Foto

    kambrno.cz

Jak nový územní plán promění vaši ulici nebo sousedství? Jak se liší od návrhu z loňského roku? A jaké budou další kroky k jeho dokončení? Na tyto a další otázky odpoví územní plánovači spolu se zástupci města.

Kancelář architekta města totiž připravila i letos pro veřejnost dvě diskusní setkání Plán jede k vám! „Konají se v Univerzitním kině Scala na Moravském náměstí ve čtvrtek desátého a v úterý patnáctého června. Začátek je vždy v 18 hodin. Pro vstup je z kapacitních důvodů potřeba se zaregistrovat na webu,“ upřesnila mluvčí Kanceláře architekta města (KAM) Jana Běhalová

Na dotazy Brňanek a Brňanů bude odpovídat radní pro územní plánování a rozvoj města Filip Chvátal, zástupci samosprávy z Odboru územního plánování a rozvoje a zpracovatelský tým městského architekta.

„Cílem setkání je představit veřejnosti upravený návrh nového územního plánu ještě před opakovaným veřejným projednáním, které se odehraje koncem června na brněnském výstavišti. Podobně jako v loňském roce budeme společně za město odpovídat na dotazy. Za naši kancelář budou na místě jak architekti a urbanisté, tak i specialisté na dopravu, městskou infrastrukturu nebo krajinu. Lidé se mohou přijít zeptat na vše, co je k novému územnímu plánu zajímá,“ shrnul ředitel Kanceláře architekta města Brna Michal Sedláček.

Každé setkání by mělo trvat zhruba dvě hodiny, přičemž program vždy zahájí prezentace upraveného návrhu a většina času pak bude patřit dotazům příchozích. „Kvůli zvýšeným hygienickým opatřením je kapacita všech setkání omezená a je nutné se zaregistrovat na webu kambrno.cz/planjede nebo kontaktovat dopředu naši kancelář,“ informovala Jana Běhalová.

Podle ní se s návrhem nového územního plánu můžou obyvatelé jihomoravské metropole seznámit také na portálu územního plánování upmb.brno.cz. Veřejná projednání se budou konat 21. a 22. června vždy od 15 hodin v areálu brněnského výstaviště. Připomínky, námitky a stanoviska je možné uplatnit do 29. června včetně.