Fotbalisté Vyškova pokračují na vítězné vlně. Poté, co porazili na domácím stadionu v Drnovicích 4:0 Prostějov, historicky poprvé uspěli ve 2. lize i na hřišti soupeře. Z pražského Žižkova si v 7. kole přivezli zasloužené vítězství 4:1, pod které se dvěma góly v závěru podepsal střídající Pavel Simr.

Ačkoliv skóre vypadá jednoznačně, procházka růžovým sadem to pro hostující borce ze začátku rozhodně nebyla. „Zápas byl vcelku hodně vyrovnaný. Ze začátku tam byly nějaké šance Žižkova, ale pak jsme dali gól a hra z naší strany začala být lepší. Ve druhé půli jsme zkraje dali sice rychle na 2:0, ale Žižkov snížil a trochu jsme se podle mě začali bát o výsledek. Naštěstí jsme přidali dvě branky,“ uvedl na klubovém webu Pavel Simr.

Ten se dostal na hřiště v 78. minutě a už o osm minut později přidal třetí gól Vyškova a v 89. minutě stanovil skóre na 4:1. „Konečně mi to tam spadlo. Měl jsem štěstí. Při prvním gólu se balón odrazil od břevna ke mně a při druhé situaci jsem dostal krásnou nahrávku před gólmana, kde jsem byl úplně sám. Takové šance bych měl vždycky dávat,“ usmíval se záložník.

Nejradši by hrál hned od začátku, ale chápe, že trenér Jan Trousil posílá čerstvé hráče na hřiště až v druhém poločase proti obraně, která už je unavená. „Navíc Žižkov měl obranu hodně otevřenou, protože potřeboval vyrovnat, případně skóre i otočit. Díky tomu tam byla okénka a z nich padaly góly,“ vysvětlil Simr.

Z posledních dvou zápasů tak mají vyškovští fotbalisté plný bodový zisk vyšperkovaný osmi nastřílenými góly. To jistě přispívá k tomu, že v kabině aktuálně jedenáctého týmu druhé ligy je větší pohoda.

„Myslím si, že tým si herně i celkově sedl už od samotného začátku sezóny. Šlo o to, že jsme měli zkrátka smůlu a nedávali jsme šance, co jsme měli. Naopak soupeřům tam spadlo úplně všechno. Teď se to konečně otočilo, proměníme každou šanci a přicházejí výsledky. Herně je to pořád stejné, ale štěstí už se konečně otočilo k nám,“ míní fotbalista.

Podle něj mužstvu pomohly i posily. Z Líšně přestoupil David Krška a z Olomouce přišel Patrik Slaměna, který hned v prvním zápase v barvách Vyškova na Žižkově otevřel skóre. „Kluci jsou všichni šikovní, takže je dobře, že je konkurence. Ostatní to motivuje k tomu se více snažit,“ dodal Simr.