Všichni každý rok opravují či rekonstruují nebo chystají něco nového, aby drželi krok s konkurencí. Všichni také musí víc než v minulosti vyvinout úsilí, aby si zajistili do kempu sezonní pracovníky.

"Máme na léto zabraná všechna pevná lůžka v chatkách, apartmánech i bungalovech," řekla Michaela Kolínková z Autokempu Merkur u Novomlýnských nádrží. Podle Miroslava Zubalíka z Campu Strážnice jsou některá lůžka objednaná už rok dopředu a objednávky se plní hlavně v zimě. "Lidé chtějí kempovat a stanovat. Jsme plní tak z 80 procent na léto, lepší kapacity jsou vyprodané," řekl Zubalík.

Jindra Huszárová z Campu Pálava u Mikulova má sice léto zatím obsazené jen z poloviny, ale jen kvůli tomu, že rezervace začala vyřizovat až se zpožděním a nyní nedělá prakticky nic jiného. "Nebojím se, že bychom neměli v létě plno. Spousta lidí se k nám vrací," řekla Huszárová. Lidé jezdí do kempů na týden i na prodloužené víkendy.

Podle Marka Muchy z Campu Bítov se dá letos očekávat vynikající dovolená u Vranovské přehrady, která je po dvou letech zase zcela naplněná. "I když my máme i svůj akvapark, takže lidé, kteří se nechtějí koupat v přírodní vodě, mají alternativu," řekl Mucha.

Všichni provozovatelé přes zimu rekonstruují různé části areálů. A snaží se mít pro návštěvníky doplňkové služby, které jim pobyt zpříjemní. Téměř samozřejmostí je nabídka koupání, ve velkých kempech, jako je Merkur, nabízejí kulturní a pohybové aktivity, kempy zaměřené na cyklisty spolupracují s půjčovnami, k dispozici jsou kvalitní sportovní hřiště.

Naopak se provozovatelé potýkají se zajištěním sezonního personálu. "Ale nakonec lidi vždycky seženete, jen pro to musíte něco udělat," řekl Mucha. Obvykle jde o dvě skupiny lidí. Buď o starší lidi, kteří vypomáhají již několik let, nebo o středoškolské a vysokoškolské studenty. "Musíme o sobě dát vědět různými informačními kanály a jezdí k nám na brigádu studenti z celé republiky. Chtějí v kempu i bydlet a je pro ně bonus, že můžou být v přírodě," řekl Zubalík.