fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Zájemci si v Brně mohou adoptovat zeleň a starat se o ni

Městská část Brno-střed nabízí adopční program pro veřejnou zeleň. Jakýkoliv zájemce si tak může adoptovat například záhon ve své ulici a starat se o něj.
cosmea-26282061920

Foto:

ilu, redakce

Podmínkou je, aby zeleň byla ve vlastnictví a správě města, městské části nebo jejich organizací. Podle tiskové mluvčí Kateřiny Dobešové se o ni organizace sice starají, ale limitují je peníze.

Na bližší informace se mohou lidé zeptat na veřejném setkání ve středu v 17:30 v zastupitelském sále radnice v Dominikánské ulici. "Stále je co vylepšovat. Třeba i malý květinový záhon dokáže rozsvítit ulici. Proto chceme zájemcům nabídnout možnost adoptovat si vybrané místo a pečovat o něj," řekla místostarostka Jasna Flamiková (SZ). Podle ní se na základě dosavadních zkušeností očekává, že většina zájemců se bude zajímat o plochy v bezprostředním okolí svého bydliště, zejména o zeleň mezi chodníkem a vozovkou nebo místa okolo stromů případně po zaniklých stromech, a bude se týkat hlavně vysazování květin a drobných keřů nebo péče o existující záhony.

Zájemci mohou zavolat na odbor životního prostředí městské části Brno-střed. "Pracovnice Irena Kučerová poradí, zda danou plochu spravuje městská část nebo některý z dalších partnerů, a vysvětlí, co je potřeba," uvedla Dobešová.

Adopce se může týkat zeleně, o kterou se starají vedle úřadů i Veřejná zeleň města Brna nebo Brněnské komunikace. "Péče bude za podpory správce pozemku a vhodné výsadby, aby nedošlo k poškození technických sítí pod povrchem a aby byl výsledek korunován úspěchem. Program myslí i na ty, kteří nemají čas a možnost se o zeleň starat, ale rádi by výsev květin nebo dřevin podpořili finančně. Pro tento případ se připravuje transparentní účet," dodala Dobešová.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT