V atraktivním utkání mohli jako první skórovat domácí, nicméně změna bezbrankového skóre přišla až v polovině první třetiny. Brněnské přečíslení, zakončované Muellerem, sice ještě úspěšné nebylo, to druhé už ovšem ano. Horký převzal přihrávku během protiakce tři na jednoho, natlačil se před obránce na pravý kruh a zakončil. Střelou na bližší tyč přidal už devátou letošní přesnou trefu – 0:1.

Kometa začala i druhou třetinu velmi aktivně a vybojovala přesilovku 5 na 3. V ní se brněnští hokejisté sice neprosadili, ale dokázali si udržet tlak v útočném pásmu. Střelu od modré čáry z hole Kučeříka vyrazil Klouček jen před sebe a poctivým důrazem před brankou dostal puk do sítě Zaťovič, pro něhož to byl 200. gól v extralize.

Není tedy divu, že domácí kouč Richard Král se na své svěřence zlobil. „Je škoda, že před takovou kulisou jsme půl zápasu prochrápali a pěti zbytečnými fauly jsme dostali Brno do hry. Tohle se nám nemůže stávat, máme s tím problémy v každém zápase. Tým, jako je Brno toho dokáže využít a 35 minut bylo lepší,“ uvedl trenér Pardubic.

Hosty přitom několikrát podržel brankář Klimeš, který však přece jen inkasoval až v závěru druhé periody, kdy Pardubice hrály přesilovku. Na modrou čáru dostal nabito Košťálek, který dělovkou nedal gólmanovi Komety šanci a snížil na 1:2. „Na konci druhé třetiny jsme se zvedli a od té doby jsme hráli to, co bychom si představovali,“ řekl Richard Král.

Necelých sedm minut před třetí sirénou dokázalo Dynamo srovnat opět v přesilové hře. Hodně prostoru mezi kruhy dostal Říčka, který ránou nad rameno překonal Klimeše – 2:2. „Bylo to nahoru dolů a plné osobních soubojů. My jsme zápas dobře rozehráli, bohužel jsme inkasovali dvakrát v oslabení,“ konstatoval trenér Komety Jiří Kalous.

Po šedesáti minutách se nerozhodlo, a tak viděla enteria arena prodloužení. Ve hře tři na tři se však hrálo pouhých osm sekund. Trojka Komety zcela zapomněla za svými zády Poulíčka, který měl dostatek času na svůj samostatný nájezd a střelou nad pravý beton rozhodl o bonusovém bodu pro Pardubice.

„Musím ale poděkovat týmu, že to odmakal na sto procent a nenechali jsme domácím metr zadarmo. Já osobně považuji Pardubice za jednoho z favoritů soutěže. Bereme jeden bod, což je dobře, utkání ale bylo rozehrané tak, že jsme mohli sahat po více bodech,“ dodal Kalous.