Zbrojovka zvládla i druhé venkovní utkání po návratu do nejvyšší soutěže a po skvostném obratu v závěru utkání vyloupila po Olomouci také ostravský Baník.

Hosté i bez několika opor zahájili utkání aktivně. Oku lahodící kombinaci z 18. minuty chyběla pouze přesnější přihrávka na Hladíka, který byl již připraven zakončovat. Brno pak s končící půli stupňovalo svůj tlak a poločasový hvizd tak přišel vhod spíše domácím.

Ti udeřili po hodině hry, kdy po centru Kuzmanoviće se před Šimanem uvolnil Smékal a otevřel gólový účet zápasu. Zbrojovku však inkasovaná branka nepoložila a po několika šancích se v 83. minutě trefil snajpr Řezníček, který dostal na hranici vápna až příliš času, posunul si míč na levou nohu a nekompromisně zamířil do rohu Laštůvkovy brány!

Druhý gól brněnskému útočníkovi rozhodčí neuznal kvůli ofsajdu a v poslední minutě základní hrací doby si Fousek naběhl na Řezníčkem prodloužený nákop a skákavou ranou rozhodl o tom, že se Zbrojovka vrací z Ostravy se zaslouženými třemi body. V tabulce FORTUNA:LIGY jí patří 6. místo a má ještě zápas s Plzní k dobru.

A plný bodový zisk si připsala i Líšeň, která v utkání dvou dosud neporažených týmů úspěšně vzdorovala úvodní převaze béčka olomoucké Sigmy a síť za Digaňou poprvé po skrumáži ve vápně rozvlnil ve 20. minutě Vandas. Do přestávky ještě zahrozil domácí Jeřábek.

Hned po pauze hostující trenér Chromý poslal z lavičky na hřiště Uriču a Grečmala, kteří hru oživili a hosté si vytvořili dvě velké šance. „Opět nás ale podržel brankář Vajner,“ liboval si trenér Líšně Milan Valachovič.

Snahu po vyrovnání však utnul v 67. minutě úspěšný penaltový střelec Čermák, který se tentokrát ve vápně prosadil po pěkné akci z pravé strany – 2:0. „Věděli jsme, že je Olomouc silná na balónu a drželi jsme ji na desetimetrové rozestupy. Na druhý gól už soupeř nenašel odpověď a šel do většího rizika, což jsme využili,“ řekl kouč domácích.

O deset minut později se totiž po rohu domácích prosadil ve vápně stoper Černín na 3:0 a dvě minuty před koncem zápasu uzavřel skóre Zikl, který po hodině hry vystřídal Vandase. „Na gól z pozice žolíka jsem už čekal. Ve Vlašimi jsem vyrobil penaltu, když mě v poslední chvíli zfauloval obránce. Dát gól v šestém kole zase není až tak špatné a je to samozřejmě úleva,“ řekl zpravodajskému portálu BRŇAN Martin Zikl, kterého kromě fotbalu živí ještě rozvážení jídla a nákupů.

Pátý gól pak mohl ještě přidat Elekana, ale Digaňa byl proti. „Prohrát 4:0 je kruté. Líšeň má zkušené mužstvo a dokázala to zužitkovat. Musíme se z toho oklepat a připravit se na další zápas,“ uvedl trenér hostů Augustin Chromý. Svěřenci kouče Valachoviče tak i po šesti kolech zůstávají jako jediní neporažení a se 16 body vedou tabulku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.