Utkání v Liberci předcházela krátká ceremonie, během které uvedl domácí klub Josefa Šurala do Dvorany slávy. Aktu se zúčastnili i zástupci rodiny tragicky zesnulého Šurala.

Do první šance zápasu se hnali hned ve třetí minutě domácí. Pešek vyzval ke skórování Rabušice, ale bývalý hráč Zbrojovky v jasné šanci netrefil Berkovcovu branku. První šanci Zbrojovky si vypracoval Jan Hladík, který se dostal k míči ve vápně, ale jeho ránu zblokoval jeden z bránících hráčů Liberce. Stejný hráč o chvíli později vypracoval šanci pro Petera Štepanovského, ten ale těsně nad penaltou netrefil míč ideálně a nechal tak zakročit Knoblocha v bráně domácích.

Jedním z nejaktivnějších hráčů "Flinty" byl v první půli jednoznačně Jan Hladík, který si po půlhodině hry pohrál u lajny s obráncem, vyslal do vápna střílený centr a nechybělo úplně mnoho k tomu, aby míč zapadl za zadní tyč. V závěru poločasu se do jasné šance dostal na pravé straně Rabušic, ale místo přihrávky na volného spoluhráče volil tvrdou ránu a minul branku Zbrojovky. Poločas tak skončil bez vstřelené branky.

Druhých 45 minut zahájila Zbrojovka málem gólově. Odražený míč si našel dobře postavený Hladík a poslal jej do sítě. Bohužel pro všechny příznivce brněnské Zbrojovky se tak stalo až po odmávaném ofsajdu. Na druhé straně mohl rozjásat fanoušky Rabušic, který se rybičkou opřel do míče, ale jen nechal vyniknout gólmana Berkovce.

Velká šance na otevření skóre se naskytla Liberci v 63. minutě, kdy po souboji ve vápně nařídil sudí Lerch přísnou penaltu. Její exekuci si vzal na starost Kamso Mara a jeho ránu k levé tyči výborně vyrazil Berkovec, který tak podtrhl svůj skvělý výkon. O chvíli později se potvrdilo pravidlo, že dobrý brankář má i dobře postavené tyče, neboť v 75. minutě se ke střele odhodlal Koscelník, který perfektně zakroutil míč, že k překvapení všech orazítkoval vzdálenější tyč.

Brněnské fanoušky zmrazil akt ze 77. minuty, kdy dlouhý centr Peška přistál na hlavě Jhona Mosquery, který svým obloučkem udělal z Berkovce pouhého diváka – 1:0. Zbrojovka se nevzdala a v poslední minutě nastavení se dočkala. V té době měla na hřišti čtyři útočníky a dva z nich se postarali o srovnání. Jakub Přichystal se na pravém křídle zbavil svého strážce, poslal do vápna povedený centr, který hlavou uklidil do sítě Antonín Růsek a proměnil jej tak ve svůj pátý letošní gól.

Zbrojovka tak odváží z neoblíbeného libereckého trávníku bod a o bytí či nebytí v prvoligovém expressu i pro příští rok stále ještě bojuje.