fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Zbrojovku čeká šlágr s pražskou Spartou! Policie má nachystaný i vrtulník

Fotbalisté Zbrojovky před sebou mají další atraktivní zápas! Do moravské metropole totiž míří pražská Sparta, s níž si to brněnští fotbalisté rozdají dnes od 16 hodin.
zbrojovka2-fc-zbrojovka-brno

Foto:

FC Zbrojovka Brno

Dá se očekávat, že Zbrojovku požene do bitvy s Pražany vyprodaný stadion, byť podle posledních informací z pátku zbývalo k prodeji ještě 1500 lístků.

Sparťané jsou v tabulce aktuálně na třetí příčce, v posledním utkání utnuli sérii remíz a porazili Hradec Králové 2:1. Na kontě mají 17 bodů. Brno se drží na šestém místě se 14 body a pokud by pražského rivala porazilo, mohlo by se na něj dotáhnout.

„Sparta je možná fanoušky kritizována, že nehraje tak, jak by měla hrát, ale je devět zápasů neporažená. Je to jeden z nejlepších soupeřů, kteří v lize jsou, a kvalita je na její straně. My mužstvo připravujeme tak, aby odvedlo nejlepší možný výkon, co se týče individualit. Každý hráč, který dostane příležitost, si musí sáhnout na dno sil, jen tímto způsobem lze takové zápasy vyhrát. Pokud to hráči dodrží, máme šanci uspět,“ řekl trenér Brna Richard Dostálek.

Ten pro utkání nemůže počítat s Filipem Součkem, který ve Zbrojovce hostuje právě ze Sparty. „Je to zásah, ale je to smluvně dané, musíme to brát. Připraven ještě nebude Jakub Přichystal, což je pracovitý hráč, který se v takových zápasech uměl vydat. Naopak Lukáš Endl už je součástí týmu, který se připravuje na utkání,“ doplnil Dostálek.

Brněnskou minulost má v kádru Sparty odchovanec Zbrojovky Ladislav Krejčí, který do Sparty přestoupil v roce 2019. Naopak Divíšek či Nečas jsou odchovanci pražské Sparty, v níž hrál také vedoucí mužstva Libor Došek. A dlužno dodat, že v sezóně 2014/2015 hrál v pražském klubu kapitán Zbrojovky Jakub Řezníček.

Brňané sehráli se Spartou v minulosti řadu atraktivních bitev. Vyprodaný stadion v roce 2016 potěšil Alois Hyčka, vítězstvím Zbrojovky skončilo i předposlední domácí utkání (2:0), v odvetě se urodila remíza. V sezóně 2020/21 ovšem dominovala Sparta, zvítězila v Brně 4:1 a doma 6:1. Hosté jsou také jasně lepší v celkové bilanci. Od roku 1933 se hrálo dohromady 124 ligových duelů, Sparta jich vyhrála 75 a Brno 28. 21 duelů dospělo k remíze.

A protože duel Zbrojovky s pražskou Spartou má tradičně silný a bouřlivý náboj, připravuje se na něj i policie, protože dnešní odpolední duel byl vyhodnocen jako rizikový.

Policisté proto připravili poměrně rozsáhlé bezpečnostní opatření, jehož hlavním cílem je udržet veřejný pořádek nejen v blízkém okolí stadionu. „Kromě uniformovaných policistů budou nasazení také kriminalisté. V okolí stadionu budou rovněž operovat policejní psovodi a jezdci na koních,“ vypočítal opatření policejní mluvčí Bohumil Malášek.

K monitoringu bezpečnostní situace budou podle něj policisté využívat vedle kamerového systému na stadionu i městské kamery a mobilní monitorovací zařízení. „V případě potřeby bude do akce nasazen i policejní vrtulník,“ dodal Malášek.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT