"Jsem rád, že to takhle dopadlo. Od začátku jsem návrat do Brna preferoval jako hlavní možnost. Vracím se s jasným cílem pomoci klubu k záchraně," hlásí Pernica z Plzně, kde v tomto týdnu ještě trénoval.

Pernica odešel ze Zbrojovky v roce 2014, řadu známých ale v klubu pořád má. "Odmalička znám Ondru Vaňka, byl tu tehdy Šimon Šumbera, Honza Sedlák, samozřejmě znám i Kubu Šurala. Stejně tak i většinu realizáku. Trenéra Dostálka jsem zažil ještě jako hráče, Martina Doležala taky, trénoval mě Kalda Maléř, zažil jsem kustoda Juru Havlíčka," vyjmenovává. "Když jsem odcházel, bylo mi 24 let, teď už mám něco za sebou, narodila se mi dcera. JInak se toho ale moc nezměnilo," usmívá se Luděk.

V Brně by měl nosit dres s číslem 44, k týmu se připojí v pondělí po návratu Zbrojováků z Malty. "V neděli je přivítat asi nestihnu. Je to teď hodně hektické. V Brně mám pořád byt, ale nájemníka nechci vyhazovat, takže mi klub něco shání. Holky jsou na Moravě, já si tu jen zabalím věci a přesunu se za nimi."

Novou akvizici vítá i trenér Dostálek, který po Pernicově boku odehrál i poslední zápas kariéry proti Jablonci. "Perňa je v rámci soutěženadstandardní hráč, navíc je to kluk se vztahem ke klubu a k městu. Mám z toho velkou radost. V Brně nastartoval kariéru, nasbíral velké zkušenosti v těžkých zápasech a věřím, že nám teď hodně pomůže. A to nejen obranné fázi, ale i v kabině," potvrzuje.