fbpx
26. 03. 2023 Dnes má svátek Emanuel

Zelené střechy mají v Brně zelenou: 20 žadatelů o dotace dostane až pět milionů korun

Brněnští radní dali zelenou dalším 20 žádostem o dotaci na vybudování zelených střech. Žadatelé můžou získat celkem až 5,1 milionů korun.
zelena-strecha-ekodotacebrno-cz

Foto:

ekodotace.brno.cz

O finanční podporu se podle radního pro životní prostředí Jaroslava Suchého (KDU-ČSL) opět ucházejí fyzické osoby, společenství vlastníků jednotek a z firem pak především developeři.

„V dotačním programu na podporu budování zelených střech je v rozpočtu města vyčleněno bezmála 20 milionů korun. Zatím magistrátní odbor životního prostředí přijal 76 řádně podaných žádostí včetně těch 20, které jsme dnes projednávali. Celkově jsme v letošním roce stavebníkům přislíbili již 16 149 000 korun,“ vypočítal Suchý.

Projekty jsou radním předkládány po důkladné kontrole formalit, technického provedení a souladu projektu s vyhlášeným dotačním programem a pravidly.

„Na základě příslibu schváleného radou města pak mohou žadatelé zahájit práce na vybudování zelených střech. Stavbu musí dokončit ve lhůtě 18 měsíců, následně předkládají závěrečnou zprávu, aby mohl být projekt včetně výše nákladů zkontrolován,“ vysvětlil radní.

Výsledná výše poskytnuté dotace je pak podle něj buď ponechána, nebo snížena podle skutečných výdajů a její maximální hodnota je limitována výší příslibu. „Žádost je pak znovu předložena radě a brněnským zastupitelům ke schválení,“ vysvětlil Jaroslav Suchý.

Letošní dotační program Podpora vytváření zelených střech vyhlásil magistrát k 1. únoru. Z rozpočtu je pro letošek vyčleněno téměř 20 milionů korun.

Maximální výše dotace na metr čtvereční zelené střechy činí 1400 korun. Nad tento limit jsou hrazeny i výdaje spojené s pořízením statického posudku, a to až do deseti tisíc korun. Minimální podporovaná plocha zelené střechy je 10 metrů čtverečních a maximální pak tisíc metrů čtverečních.

Informace o dotačním titulu, který je znám pod názvem Zeleň střechám!, jsou k dispozici na webu ekodotace.brno.cz/dotace/zelen-strecham.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT