ZOO Brno přichystala jako každý rok mikulášskou nadílku pro děti z onkologického oddělení dětské nemocnice v Brně

Neobyčejné vánoční setkání připravili zaměstnanci Brněnské ZOO dětským pacientům z onkologického oddělení Dětské nemocnice v Brně.

  • Foto

    redakce

Den před Mikulášem společně se studenty pedagogické fakulty Masarykovy univerzity a s brněnskými Tetinami uspořádali v sále Zoologické zahrady besídku se vším, co k tomu patří. Tradice takovýchto besídek pro nemocné děti už má přes dvacet let. I letos tak byl pro děti připraven bohatý program a pohoštění v sále administrativní budovy. S dětmi dorazily i jejich rodiče a také pracovníci Dětské nemocnice, kteří o děti pečují. V příjemném odpoledni si děti i dospělí nejen zazpívali jak s Tetinami, tak i se studenty. S nimi si většina dětí v sále i zahrála na spoustu hudebních nástrojů. Od Písničkových Tetin pak děti dostaly spoustu dárečků a jejich rozzářená očka zase byla obrovským dárkem pro všechny vystupující.

Pak se všichni po ,além občerstvení odebrali k vánočnímu stromu, kam za dětmi přišel Mikuláš, Anděl a po chvíli i tři rozverní čerti. Ti, místo děsu a hrůzy vzbuzovali u dětí smích, a to bylo dobře. Pak i Mikuláš rozdal dětem dárky, ty si pak prohlédli lamy a koníky, které jim přivedly pracovnice ZOO a všichni si potom popřáli hezké vánoce a hlavně zdraví. To je zvláště v tomto případě asi to nejdůležitější.

Zdroj: 
Brňan (NEP)