Informace prozradili tiskové kanceláři v anketě správci areálů. Vleky kvůli vládním opatřením proti koronaviru stojí.

V areálu v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku budou uklízet zhruba příští týden. "Chceme budovat nový vlek. Lyžařům jsme slibovali, že letos se na tom starém svezou naposledy. Tak už se na něm nevezl nikdo," řekl za areál Vlastimil Jílek. Podmínky pro lyžování byly podle něj přitom výborné. "Lyžovalo by se dlouho. Počítáme, že ztráty za sezonu by byly zhruba tři až čtyři miliony korun," uvedl Jílek.

V nedaleké Olešnici na Blanensku si zájemci alespoň od poloviny února mohli zalyžovat díky rolbě, která je vyvážela na svah. Poslední se svezli uplynulou neděli. "Jednu rolbu už jsme uklidili, druhou teprve uklidíme. Uklízíme postupně celý areál," uvedl jeho správce František Jílek. Také on odhadl ztráty za sezonu v milionech.

Obdobně ztráty odhadují i v areálu ve Filipově údolí na Hodonínsku. "Zima byla ideální, ještě teď by se lyžovalo, sněhu je pořád dostatek," uvedl za areál Lubomír Žák. Doplnil, že areál začnou poklízet asi příští týden.

Uklizeno už mají od druhé poloviny února v Němčičkách na Břeclavsku, kde se lyžuje mezi vinohrady. Sníh nachystaný na hromadách tam rozhrnuli na svah, aby si děti ještě mohly zabobovat.

Vleky v lyžařských areálech z nařízení vlády stojí. Na jihu Moravy se letošní sezonu nerozjely vůbec, v době, kdy areály mohly být otevřeny, k tomu v regionu nebyly vhodné klimatické podmínky.