Brněnské volejbalistky budou útočit na další medaile s novým trenérem Nezhodou

  • Foto

    vkkpbrno.cz

Volejbalistky Králova Pole povede v nové sezoně za obhajobou stříbrné medaile v extralize, triumfu v Českém poháru i do CEV Cupu nový kouč. Brněnský tým zahájil v úterý společnou přípravu pod vedením Erika Nezhody, jenž byl poslední dva roky asistentem Richarda Wiesnera. Ten se bude věnovat už jen roli předsedy klubu.

"Rozhodně chceme zopakovat naši loňskou cestu za medailovým úspěchem, jak v extralize, tak v Českém poháru," řekl pro klubový web Nezhoda, jenž dlouhodobě řídil i královopolskou Volejbalovou akademii.

Základní osu se Brnu podařilo udržet, o rok prodloužila spolupráci kubánská nahrávačka Gretell Morenová. "Zásadní bylo najít náhradu za Jazz Sweetovou, protože měla mimořádná statistická čísla v koncovkách každého setu. Navíc se loučíme i s Romčou Staňkovou, tým opustila i Hanka Judlová,“ vyjmenoval Nezhoda.

Ještě před ligovou sezonou Brňanky odehrají Superpohár proti mistrovskému Prostějovu, jenž zahájí přípravu v čele s koučem Miroslavem Čadou v pondělí. V prosinci se celek KP utká v Poháru CEV s PAOK Soluň. "Letošní kalendář je obrovsky vytížený, protože do extraligy přibylo ukrajinské mužstvo SC Prometej Dnipro," připomněl kouč zapojení ukrajinských mistryň během invaze ruských vojsk.

Zdroj: 
čtk