Čtyři a půl promile! Opilý šofér se na Brněnsku zastavil až o stromy v lese

Až o stromy v lese se na Brněnsku zastavil po vyjetí ze silnice silně opilý řidič, kterému policisté po nehodě naměřili více než 4,5 promile alkoholu v krvi!

  • Foto

    Policie ČR

Nehoda škodovky se stala o víkendu poblíž Zbraslavi na Brněnsku. Stříbrný kombík skončil zdemolovaný v lese. O síle nárazu do stromků svědčil nejen použitý airbag, ale také nabouraný předek a boky auta.

O příčině bouračky si pak přivolaní policisté udělali jasno prakticky okamžitě. „Už pohled na chování jedenatřicetiletého řidiče jednoznačně prozrazoval, že je silně pod vlivem alkoholu. Nebylo tedy divu, že nezvládl řízení a po opuštění vozovky skončil v lese,“ upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Dechová zkouška policistům prozradila, že v krvi muže, který nevlastní řidičský průkaz, koluje 4,53 promile alkoholu.

„Opilec, který se při nehodě ani nezranil, musí nyní navíc počítat se stíháním za ohrožení pod vlivem návykové látky,“ upřesnil Malášek s tím, že šoférovi za tento přečin hrozí až rok vězení nebo až desetiletý zákaz řízení.

S podobným trestem musí počítat i dalších deset řidičů, které policisté na Brněnsku vyhmátli poté, co usedli za volant opilí.

„Stejný počet šoférů se pak oddal účinkům drogy.  I oni tedy musí počítat se ztrátou bodů, tučnou pokutou a zákazem řízení,“ dodal policejní mluvčí.

Fotogalerie: 
Zdroj: 
Brňan (RED)