Musím si sáhnout víc do svědomí, přiznal sebekriticky obránce Komety Ščotka

  • Foto

    HC Kometa Brno

Zatím za očekáváním zůstává svými výkony v brněnském dresu obránce hokejové reprezentace Jan Ščotka, který Kometu posílil při letním příchodu z finského Jyväskylä. Po porážce Komety s Třincem 2:4 řekl, že si jako jeden z prvních musí sáhnout do svědomí a začít víc makat.

"Ani nevím, kolik mínusových bodů mám na svém kontě po pěti kolech. Vím sám, že musím zlepšit obranu a pak můžu pomýšlet na nějaké ofenzivní věci a od toho se odrazit," řekl novinářům bronzový medailista z letošního světového šampionátu.

Společně s ním nešlape ani celá Kometa, ale Ščotka z toho nechce dělat ukvapené závěry. "Je to začátek sezony, každý si musíme sáhnout do svědomí sám za sebe, musíme hru zjednodušit, nemáme tam vůbec nic, nedostáváme se do tlaku," vypočítal některé z nedostatků celkového herního projevu.

Jako příklad na zvednutí se poukázal na dnešní výkon obhájce titulu na brněnském ledě. "Třinci se dosud nedařilo, ale jeho hráči zjednodušili hru, nahazovali si puky, my jsme pak jezdili 60 metrů tam a zpátky a nemělo to efekt. Něco podobného bychom měli zahrát doma v pátek s Hradcem a odrazit se od pomyslného dna," uvedl Ščotka.

Frustrace zatím na něj ani na tým nepadá, byť z pěti kol získala Kometa jen pět bodů. "Každý víme, co zlepšit a v čem je jeho role. Každý chce vyhrávat a nebýt dole. Musíme začít makat, bojovat, jezdit. Týmu věřím, sílu na to má, jen si to musí sednout," konstatoval šestadvacetiletý bek.

Přitom v neděli dovezli Brňané možná trochu nečekané vítězství po nájezdech z Liberce, ale dnes tuto psychickou výhodu před vlastním publikem nevyužili. "Čekali jsme, že nás to nakopne, tam jsme uhráli body bojovností, což se povedlo, ale nepřenesli jsme si to domů. Tady musíme mít větší tlak, fanoušci nás podporují a my toho musíme využít," zakončil Ščotka.

Zdroj: 
čtk