Nedělní pohled na brněnské Vinohrady: ze společenského sálu budou nové ordinace

Dnešní Nedělní pohled se tentokrát podívá do Brna na Vinohrady, kde dojde k rozšíření lékařských služeb. Z bývalého sálu tam budou ordinace pro dospělé pacienty.

  • Foto

    ilustrační - Pixabay

Už během loňského roku jednali představitelé radnice městské části Brno-Vinohrady se zástupcem společnosti Moje Ambulance o zřízení ordinací praktických lékařů.

„K dispozici byly obecní prostory bývalého víceúčelového společenského sálu na Pálavském náměstí přímo v centru naší městské části. Smluvní strany se domluvily na spolupráci a na výši nájemného pro naši městskou část. Lékaři zde tak budou moci poskytovat své služby občanům,“ uvedl v tiskové zprávě vinohradský místostarosta Michal Krejsa (STAN).

Starý společenský sál na Pálavském náměstí totiž podle něj postupně přestával plnit svou původní funkci poté, co vedení radnice nechalo před několika lety vybudovat nový a větší společenský sál v prostorách jídelny bývalé Základní školy Bzenecká.

„Provoz ordinací je naplánovaný na pracovní dny od 7 do 19 hodin. Předpokládaná maximální kapacita je 8000 zaregistrovaných pacientů. Primárně se bude jednat o pacienty z městské části Brno-Vinohrady, sekundárně pak o ty z okolních městských částí,“ upřesnil Krejsa.

Hlavní sál, ve kterém se ordinace nachází, je stavebně rozdělen na čekárnu s recepčním pultem pro příjem pacientů a recepčním informačním zařízením zdravotních sester, sklad zdravotnického materiálu a samotné ordinace lékařů.

Zdroj: 
Brňan (RED)