Šlágr kola přinesl od začátku parádní ofenzivní fotbal. První větší příležitost měl před zraky 800 diváků už v 5. minutě hostující Durosinmi, ale hlavičkoval po centru Mikuše příliš vysoko. Za dvě minuty udeřilo na druhé straně, kde se po levém křídle prohnal Sokol, jehož centr nedokázal za záda Neumana uklidit úplně volný Vandas.

Ten se mohl znovu prosadit ve 13. minut po nadýchaném pasu Paška, ale hlavičkou karvinského gólmana nepřekonal. Další gólová šance Líšně přišla po půl hodině hry, kdy se ve 32. minutě opět po centru Paška dostal na hranici vápna ke střele Matocha. Jeho rána měla gólové parametry, ale Neuman ji na poslední chvíli stihl vytěsnit nad břevno.

„V prvním poločase jsme měli proměnit dvě obrovské příležitosti, které by nás nasměrovaly k bodovému zisku,“ posteskl si líšeňský kouč Milan Valachovič.

A měl pravdu, protože těsně před koncem první půle se ve 44. minutě naplnilo okřídlené heslo Nedáš – dostaneš! Rychlou kombinační akci hostů zakončil záložník Budínský utaženou střelou na zadní tyč – 0:1.

Vedoucí gól Karviné poznamenal i úvod 2. poločasu, kdy se fotbalisté ze severu Moravy zatáhli a Líšeňští se do útoku dostávali jen velmi těžko. A v 68. minutě hosté znovu udeřili po přímém kopu Budínského, jehož centr proskákal na Durosinmiho, který si ve vzdušném souboji poradil s gólmanem Vajnerem a zakončil do prázdné kasy – 0:2.

Gól nigerijského útočníka zvlášť mrzel trenéra Valachoviče. „Durosinmiho měl hlídat Otrísal, který souboj úplně vypustil, k tomu gólman Vajner ještě vyběhl do prostoru, kde vůbec nemusel být. Na Durosinmiho jsme se chystali, ale neuhlídali jsme ho,“ glosoval domácí lodivod druhý zásah Karviné, za kterou nastoupil exlíšeňský záložník Málek.

Líšeň ale nesložila zbraně, ba naopak. Už čtyři minuty po karvinské brance rozjásal fanoušky Laczkó, když hlavičkou zakončil Matochův centr na zadní tyč. Domácí kontaktní gól povzbudil a do konce zápasu byli jasně aktivnější, nicméně žádnou další příležitost se jim proměnit nepodařilo. „Soupeř si své dvoubrankové vedení hlídal, nám se sice podařilo snížit, ale to už bylo málo,“ povzdechl si Milan Valachovič.

„Do Líšně jsme jeli se vším respektem k soupeři, který je na čele tabulky. To jsme viděli v závěru, kdy jsme do poslední minuty trnuli v defenzivě. Na druhou stranu si sami děláme zápasy příliš komplikované. Za stavu 2:0 jsme měli utkání v klidu dohrát, místo toho jsme ještě dopustili hektický závěr,“ uvedl trenér Karviné Tomáš Hejdušek.

Jeho svěřenci se tak v neúplné tabulce posunuli díky výhře v Líšni na 6. místo. Naopak brněnští fotbalisté prohráli podruhé za sebou a druhá Příbram na ně po vysokém vítězství 5:0 nad béčkem Olomouce ztrácí už jen bod.