Zbrojovka do utkání vletěla aktivně, ale první šanci Řezníčka zmařil hostující gólman Polaček a druhou hvizd sudího Proskeho, který odpískal signalizovaný ofsajd. Gól padl v 26. minutě na druhé straně hřiště, kdy Matějovského roh našel neomylně hlavu Milana Škody – 0:1.

Hosté po vstřelené brance ožili a Brňané museli bránit. V závěru poločasu se snažil o srovnání Alli, ale v souboji s Polačkem se bohužel zranil a musel střídat.

„Zápas jsme začali celkem slušně, byli jsme dobře organizovaní, ale úplně nám nevyhovovalo tempo. Potřebovali jsme hrát spíše hurá fotbal nahoru dolů, úplně jsme se do toho nedostali a samozřejmě nás hodně ovlivnila branka po standardce,“ uvedl kouč Brna Richard Dostálek.

Ten udělal do 2. půle dvě klíčové změny: Alliho nahradil Hladík a Přichystala Fousek. A přineslo to ovoce v podobě velkého tlaku Zbrojovky, který se dočkal vyústění ve 49. minutě. Centr Ševčíka prodloužil Texl do prostoru, kde operoval Souček a přesným pokusem poprvé rozjásal více než 6200 diváků.

„Situaci těsně před gólem si úplně nevybavuju. Fousek mi říkal, že se míče dotkl. Najednou byl míč přede mnou, ve zlomku vteřiny jsem zaváhal, jak do toho jít. Hned jsem si ale řekl, že tam míč musím zkrátka nějak donést. Naštěstí to tam spadlo, gól nám pomohl, a ještě víc probudil i diváky a už to bylo dobré,“ usmíval se střelec, který v Brně hostuje ze Sparty.

Další výbuch radosti pro Brňany přišel v 79. minutě. Hladík po skvělém Fouskově pasu vletěl do vápna a na malém vápně předložil míč Ševčíkovi, který gólem oslavil 20. narozeniny.

V závěrečných minutách se hosté dostali k několika nebezpečným pokusům, při kterých i tvrdě atakovali gólmana Berkovce. Hladina euforie na stadionu dosáhla vrcholu v poslední nastavené minutě zápasu, kdy Hladík proběhl po levé straně do vápna a poslal balón na vzdálenější tyč čerstvě příchozímu Matejovovi a ten dal konečnou podobu výsledku.

„Mužstvo funguje skvěle jako celek. Důležitý je týdenní tréninkový proces. I kluci, kteří nedostávají příležitost, vytvářejí na ostatní tlak a všechny to posouvá. Také proto patří pochvala a poděkování všem hráčům, nejen těm jedenácti, kteří měli to štěstí a slízli na hřišti smetanu,“ řekl trenér Zbrojovky, která se po zápase ocitla na 1. místě tabulky. Čtvrtý Liberec však měl zápas k dobru.

A góly střílela až ve druhém poločase i Líšeň. Vlašim v obou předchozích zápasech prohrála a v utkání byla od začátku aktivní. Posílil ji záložník Smejkal, kterého kouč Hyský postavil do základní jedenáctky. Úvodní tlak Vlašimi byl zjevný, ale bez efektu. Když se z něj hosté dostali a útočili, přišla ve 32. minutě chyba a Langhamer otevřel skóre.

Líšeň vyrovnala v 71. minutě, kdy zpoza vápna poslal míč k tyči Vandas po přihrávce Retena Elekany a i dál dostávali Vlašim pod tlak. V 82. minutě srazil Zikla v pokutovém území Halinský a penaltu proměnil Čermák – 2:1. Výhru pak už hosté ubránili.