Půl dne v kuse popíjel alkohol, pak sedl za volant stříbrného fordu a vyrazil na cestu. Namol zpitého šoféra, který nikdy neměl řidičák, vyhmátli na Brněnsku policisté. Muž se jim přiznal, že má v sobě litr kořalky a několik piv.

Při kontrole u Šlapanic se nestačili divit

Hlídka si osobního auta všimla krátce před desátou hodinou dopoledne u Šlapanic u Brna. Když se ho rozhodli zastavit a zkontrolovat, nestačili se divit.

„Doslova jim zůstal rozum stát nad riskantním počínáním pětačtyřicetiletého zastaveného šoféra. Záhy po zastavení totiž kolegové zjistili, že hříšník za volantem mohl ohrozit všechny kolem sebe,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala.

Řidičák nemám, stojí moc peněz, hájil se muž

Kromě toho, že stříbrný kombík neměl půl roku platnou technickou kontrolu, jeho motající se šofér navíc nikdy nevlastnil žádné řidičské oprávnění. „Pošetilec se před hlídkou hájil, že takto jezdí velmi dlouho, neboť získání řidičského průkazu je pro něj údajně velmi finanční náročné,“ upřesnil policista.

Opakovaně nadýchal přes dvě promile

Ale výčet čtyřicátníkových prohřešků tím podle Valy zdaleka neskončil a korunu všemu nasadila dechová zkouška. „Přístroj totiž všem opakovaně ukázal vysoké hodnoty přes dvě promile. Muž se poté policistům doznal, že se do podroušeného stavu dostal během dvanáctihodinového alkoholového maratonu, při kterém dokázal vypít láhev tvrdého a několik dvanáctek,“ uvedl Petr Vala.

Na policejním videu, které najdete níže, řidič hlídce přiznává, že pil panáky tvrdého alkoholu až do šesti hodin ráno. Přístroj pak při opakované zkoušce ukázal hodnotu 2,28 promile.

Hrozí mu rok vězení

Strážci zákona tak nechali opilcovo auto raději odtáhnout na střežené parkoviště a další jízdu mu zakázali. „Pro podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky mu tak nyní hrozí roční pobyt za mřížemi,“ dodal mluvčí policie.