Policie hledá svědky úterní nebezpečné jízdy vozu na Hodonínsku, devětačtyřicetiletý řidič během ní způsobil dvě nehody, kdy s vozem skončil mimo silnici. Policisté mu v dechu naměřili zhruba tři promile alkoholu. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Petr Vala. Případ policie vyšetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dvakrát boural

Policie se jízdou bílého vozu značky Volkswagen Tuareg zabývá od úterního dopoledne. Řidič dvakrát boural. „V prvním případě ve Strážovské ulici v Kyjově nečekaně přejel do protisměru, kde se zrcátkem střetl s protijedoucí modrou dodávkou. Na místě srážky ale nezodpovědný šofér nezastavil a pokračoval v riskantní jízdě ve směru na Brno,“ uvedl mluvčí. Podruhé řidič způsobil nehodu v levotočivé zatáčce poblíž Strážovic, kdy opět vjel do protisměru a po sražení dopravní značky skončil mimo vozovku.

V autě měl rozpitou láhev vodky

„Policejní hlídka u havarovaného automobilu nalezla značně opilého devětačtyřicetiletého muže, kdy dechová zkouška u něj prokázala hodnotu kolem tří promile alkoholu v dechu. V poničeném vozidle navíc hlídka objevila i rozpitou láhev vodky,“ popsal Vala.

Hledají svědky pirátovy jízdy

Policisté se nyní obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc. „Jestliže jste byli svědky nebezpečné jízdy bílého automobilu značky Volkswagen Tuareg, případně jste byli jeho jízdou ohroženi, volejte tísňovou linku 158,“ vyzval mluvčí. Dopravní policisté podle něj uvítají i kamerové záznamy z palubních kamer, a to i bezprostředně po druhé nehodě.