Auta odbočujícího ve vysoké rychlosti od Husovy ulice směrem k hlavnímu nádraží si všimla hlídka městské policie během čtvrteční noční kontroly v Nádražní ulici. Muž za volantem mini cooperu riskantní manévr nezvládl, dostal smyk a při snaze ho vyrovnat najel v prostoru zastávky Nové sady na ostrůvek. Dvaasedmdesátiletý muž o holi před ním chtěl uskočit do kolejiště, ale řidič na stejnou stranu strhl řízení a seniora srazil. O incidentu informoval zpravodajský portál BRŇAN mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

„Jeden ze strážníků okamžitě spěchal k místu nehody. Motorista začal couvat a své auto opřel o dělicí zábradlí mezi kolejemi. Strážník ho pod hrozbou namířené služební zbraně důrazně vyzýval, aby zastavil. Cizinec na to ale nedbal a začal ujíždět,“ uvedl Ghanem.

Od výstřelu strážník upustil, protože u zastávky se pohybovalo několik nezúčastněných lidí, které by odražený projektil mohl ohrozit

Seniorovi, který utrpěl poranění na hlavě a na rukou, poskytl společně se svědkem první pomoc a přivolal zdravotníky. Jeho kolega z hlídky mezitím obezřetně pronásledoval vůz ujíždějící historickým centrem a přes vysílačku si nechal povolat další autohlídky.

„Jel za ním Masarykovou ulicí na náměstí Svobody, kde dvoučlenná osádka vyběhla z auta a dala se na útěk. Jednoho z mužů strážník dopadl v Mozartově ulici, a rovněž pod hrozbou namířené služební zbraně ho přiměl, aby si lehl na zem, kde mu nasadil pouta. Strážníkům se podařilo kontaktovat svědky jak na místě nehody, tak i na hlavním brněnském náměstí,“ doplnil Ghanem.

Polsky hovořící muž nadýchal přes 1,8 promile alkoholu, před přivolanými policisty se přiznal k řízení vozidla a je podezřelý z několika trestných činů. Strážníci ještě v autě objevili několik rozpitých lahví.