Hned u sedmi bouraček zasahovali dnes dopoledne jihomoravští hasiči. Nejvážnější se stala kolem sedmé hodiny ráno na Brněnsku, kde po čelní srážce s poštovní dodávkou zemřel starší spolujezdec z osobního auta. Hasiči také zasahovali u dvou nehod autobusů.

Nedal přednost pošťákovi

Tragická havárie se stala krátce po sedmé hodině ráno na silnici I/53 poblíž Branišovic na Brněnsku. „Podle prvotních informací šofér osobního vozidla na křižovatce nedal přednost v jízdě dodávce. Po střetu bohužel starší spolujezdec z osobního automobilu svým zraněním na místě podlehl,“ upřesnil policejní mluvčí Petr Vala.

Okolnosti tragédie policie vyšetřuje

Komunikace byla podle policistů během vyšetřování průjezdná, dopravní komplikace nevznikaly. Dechová zkouška na místě vyloučila, že by některý z řidičů pil před jízdou alkohol. „Přesné příčiny a okolnosti nehody budou nyní předmětem dalšího vyšetřování,“ dodal Vala.

Tělo vyprostili hasiči

Místo nehody zajistili hasiči, kteří také zasypali uniklé kapaliny a usměrňovali dopravu. „Po zadokumentování nehody vyprostili tělo usmrceného spolujezdce z osobního auta,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Havarovaly i autobusy

Jeho kolegové do 12 hodin zasahovali u dalších šesti nehod. „Krátce po šesté hodině ráno bylo nutné vyprostit autobus z příkopu nedaleko Nových Hvězdlic na Vyškovsku. Také v případě druhé nehody autobusu po 10. hodině skončil vůz částečně mimo silnici. Stalo se tak poblíž Bukoviny na Blanensku. Pomohli jsme cestujícím z vozidla a následně autobus vyprostili. Událost se obešla bez zranění,“ popsal zásahy Mikoška.

Čelní střet zastavil dopravu před Ždánicemi

Provoz na silnici mezi Bučovicemi na Vyškovsku a Ždánicemi na Hodonínsku pak zastavil ranní čelní střet dvou osobních aut. „Na místo jsme vyslali dvě jednotky krátce před sedmou hodinou. Při nehodě se zranili tři lidé. Nikoho jsme ale nemuseli z vozidel vyprošťovat,“ doplnil mluvčí hasičů.

Pohled na místo tragické nehody u Branišovic z ptačí perspektivy si můžete prohlédnout ve videu. (Video: Božena Rytířová)