fbpx
29. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Malého prince pro Brno stvořila Eliška Podzimková na Islandu

Foto:

Jan Cága

Magický les ozářený velkým měsícem, mech, lávové kameny, pod nohama užaslých návštěvníků se plazí jazyky voňavé mlhy. Jedinečný svět plný fantazie na interaktivní výstavě Malý princ Elišky Podzimkové je v Moravském zemském muzeu v Brně přístupný do 5. března. Světově uznávaná multimediální umělkyně speciálně pro moravskou metropoli připravila nové kreativní stanoviště, kde si každý může dotvořit jednu z Eliščiných fotografií, a mnoho dalšího.

Výstavě dominují obrázky

Interaktivní výstavě s rozšířenou realitou Malý princ, která se od listopadu do začátku března zabydlela v Dietrichsteinském paláci Moravského zemského muzea na Zelném trhu v centru Brna, dominují obrázky z nového vydání legendární klasiky Antoina de Saint-Exupéryho.

Ilustrace doplnila na Islandu fotografiemi

Eliška Podzimková je připravovala na Islandu a jak je pro její tvorbu typické, jde o kombinované fotografie s ilustracemi. A stejně jako v Eliščině knize, tak i obrazy na výstavě pro každého diváka magicky ožijí. Návštěvníci si mohou do svých tabletů nebo telefonů zdarma nainstalovat aplikaci Artivive, díky níž se v na první pohled statických obrazech začne odehrávat příběh. A kouzlo!

Působí na všechny smysly

„Cílem výstavy je vytvořit kouzelný svět Malého prince, který působí nejen na oči, ale i další lidské smysly. Nabízí návštěvníkům možnost opustit každodenní realitu a alespoň na chvíli se vrátit do dětství,“ upřesnila zpravodajskému portálu BRŇAN Eliška Podzimková.

Skloubila několik prvků

Unikátním spojením dokonale zvládnutého kreslířského řemesla, fotografie, moderních technologií a nespoutané představivosti vytvořila Eliška tajemný intimní prostor, který umožní návštěvníkům ponořit se do hlubin vlastní fantazie a odnést si intenzivní zážitek.

Ruce do mechu i stínohra

Součástí výstavy jsou interaktivní instalace. Odvážlivci mohou třeba vnořit ruce do obrovského mechového vejce, najít a ohmatat ukryté zvířátko a následně jej zkusit nakreslit. Nebo se ve starém stanu zaposlouchají do audioknihy Malý princ a k tomu udělají stínohru s loutkami pro diváky, kteří stojí před stanem.

Eliška je všestranná umělkyně

Podzimková je mladá česká animátorka, ilustrátorka, fotografka a všestranná umělkyně. V roce 2014 absolvovala Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Na kontě má spot pro populárního šéfkuchaře Jamieho Olivera, obsazení titulní stránky newyorského deníku Metro nebo třeba dokreslené fotky pro americký Vogue.

Spolupracovala s Klusem i Rubešem

V tuzemsku spolupracovala s Tomášem Klusem na jeho turné Recyklus, ilustrovala knížku Marie Doležalové a spoluvytvořila knižního průvodce Honest Guide s Jankem Rubešem. Režírovala spot pro cenu Gratias Tibi pro Člověka v tísni a věnuje se i reklamní tvorbě.

Chystá seriál pro malé pacienty

Nyní pracuje na seriálu Plešouni pro onkologicky nemocné děti, protože po vlastní zkušenosti ví, že je potřeba k léčbě přistupovat co nejvíce optimisticky a edukativní animovaný seriál by k tomu mohl pomoci. A na letošní podzim chystá i projekt Tanzánie.

 

Líbí se mi

2
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT