Hokejisté brněnské Komety ani ve čtvrtém zápase nové sezony nebodovali a prohráli v Mladé Boleslavi 3:6. Nepomohla ani sobotní rezignace hlavního trenéra Patrika Martince. Jeho nástupce a dříve asistent Jaroslav Modrý po zápase na ledě Bruslařů řekl, že je z toho všeho v šoku.

Patrik je můj parťák, uvedl kouč

„Jsem z toho pořád v šoku, velkým šoku. Patrik je můj kamarád, parťák, a hlavně vynikající člověk. Strašně mě jeho odchod mrzí, pořád to zpracovávám a trávím,“ řekl Modrý novinářům po zápase.

Kabina v Kometě je zdravá

I jemu po dobrovolné abdikaci Martince blesklo hlavou, že by odstoupil s ním. „Ale Patrik chtěl, abych pokračoval dál. Věřím, že najdeme cestu zpátky. Kabina v Kometě je zdravá a jsou tam správní kluci. Teď musíme ukázat charakter a vyškrábat se z toho,“ uvedl kouč.

O důvodech Martincova odchodu nechtěl mluvit

O podrobnostech Martincova odchodu ale Modrý nechtěl mluvit. „Respektuju jeho rozhodnutí odejít, protože vím, co se tam stalo, proč se to stalo a z jakého důvodu odstoupil. To ale musí říci on sám,“ konstatoval bývalý obránce.

Modrý by chtěl v Kometě zůstat

Fanoušci Komety nyní čekají, jak se bude situace s Martincovým nástupcem vyvíjet dál. Je jasné, že hlavní slovo bude mít majitel klubu Libor Zábranský. „Zatím jsme spolu nemluvili, ale i on je z toho v šoku. Ví, co Kometa potřebuje, vede ji správným směrem. Já budu rád, když budu dál součástí Komety,“ řekl Modrý.

Má prý energii to zlomit

Je tedy možné, že i ve středu povede celek v dalším kole doma proti Českým Budějovicím. „Mám energii to celé zlomit, stejně jako kabina. Zažil jsem podobnou situaci v AHL, za čtyři zápasy jsme dali jeden gól a všechno prohráli, ale pak jsme se rozjeli a dostali jsme se až do play off,“ dodal trenér.

Ani změny Kometě nepomohly

V Mladé Boleslavi postavil Modrý do branky místo jedničky Furcha dvojku Lukeše a zamíchal i sestavou. Rychlíka a nahrávače Holíka poslal až do třetí formace s Okálem a kapitánem Zaťovičem. A čtvrtý útok tvořili mladíci Boltvan, Zembol a Jenyš. A i když měla Kometa střeleckou převahu, na první body to nestačilo.

Musíme se z toho vyhrabat

„Začátek jsme měli dobrý, odehráli jsme kvalitní první třetinu, bylo to zodpovědné, Ve druhé třetině jsme inkasovali v oslabení a pak propadneme při našem útoku a hned je to 1:3. V naší situaci se už toho musíme vyhrabat. Kluci mají charakter a je jenom na nás, abychom to dali do pořádku a začalo to fungovat. Když se nám nedaří, zabředáme do problémů, musíme to zjednodušit. Věřím, že nejsme daleko a bude se dařit,“ uvedl na klubovém webu Jaroslav Modrý.