Během 23 dní uvítalo výstaviště na 170 tisíc návštěvníků. Nabídlo jim celkem 290 hodin programu, který probíhal v 6 pavilonech i v plenéru na ploše bezmála 64 000 m2.

Na festivalové stagi vystoupili Tomáš Klus, Anna K, Buty, Jana Kirschner, Midilidi a dalších 80 českých a slovenských interpretů. Odehrálo se 73 divadelních představení, 55 besed a autorských čtení. Návštěvníci zhlédli 101 nejlepších filmů a okusili 14 prvorepublikových specialit. Každý víkendový den zachytil jeden z osmi předních českých fotografů (například Tomáš Třeštík, Jindřich Štreit nebo Dita Pepe).

Re:publiková poprvé

Za taneční událost evropského významu lze bez nadsázky označit festival Dance Brno 100. Poprvé v historii se společně představily přední soubory nástupnických zemí habsburské monarchie – Rakouska, Maďarska, České republiky, Slovenska, Ukrajiny, Slovinska, Srbska a Chorvatska a navíc také Polska.

Bývalé státy Rakouska-Uherska oslovili i iniciátoři projektu Brno folklorní. Během jednoho víkendu se na pódiu vystřídalo 10 folklorních souborů z 9 zemí – vedle domácích českých a moravských souborů se tu ukázala například Bosna a Hercegovina a nad rámec nástupnických zemí také Polsko a Itálie.

Světovou premiéru si na festivalu 8. června odbyla audiovizuální instalace České filharmonie Má vlast zblízka a nahlas, v posledním festivalovém týdnu také dva divadelní projekty, mezi nimi Re:kabaret Re:publika Divadla Bolka Polívky.

Osm hráčů, brankoviště, branka a míč. Víc k nové házenkářské hře „Re:publika“, která byla premiérově představena 9. června, nepotřebujete. Hráči v poli se v krátkých hracích blocích střídají v útoku a obraně, odpadají dlouhé a herně složité přeběhy hřiště. Re:publika tak nabízí příležitost, jak rekreačně sportovat, i pro starší hráče.

Rekordy pokořili praporečníci i cyklisté

Festival otevřelo největší setkání praporečníků v historii Československa. V sobotu 26. května výstavištěm procházelo defilé více než 350 praporů.

100 cyklistů v dobovém oblečení na 100 dobových kolech ujelo symbolických 100 kilometrů. Český rekord vytvořili 10. června účastníci historicky II. československých všecyklistických her. Ty na svůj druhý ročník čekaly neuvěřitelných osmdesát let. I v roce 1938 se konaly v Brně na výstavišti, silniční cyklistika se jela na Masarykově okruhu a turnaj v kolové hostil sokolský stadion na Kounicově.

Největší československé rande uspořádala během posledního víkendu v pavilonu G2 Kateřina Šedá. Podařilo se jí přilákat více než 600 osob a dát jim tak příležitost navázat nové vztahy.