Basketbalisté Brna po více než 16 letech zvítězili v Opavě a v prvním kole nadstavbové části připravili druhému týmu tabulky šestou porážku v sezoně. Strůjcem vítězství 101:99 po prodloužení byl Šimon Puršl, který zaznamenal jedinečný výkon s 30 body a 20 doskoky, k tomu se na něm soupeř dopustil 12 faulů, čímž reprezentační pivot zkompletoval nezvyklý triple double.

Slezané, jejichž lídrem byl s 26 body, 11 asistencemi a 7 doskoky nejlepší ligový střelec Jakub Šiřina, ve druhém poločase dvakrát ztratili dvouciferné vedení. O čtyřbodový náskok je pak v poslední půlminutě připravil autor 17 bodů Richard Bálint. Puršl byl mužem posledních sekund prodloužení, protože dal posledních sedm bodů Opavy a sám otočil skóre ze stavu 99:96. Domácí snaha o vítěznou trojku přišla dvakrát vniveč.

"Bylo to šťastné vítězství, ale celej zápas jsme se nepoložili, i v těch minisériích, to je důležité. Rozhodl náš útočný doskok (v poměru 23:11), protože jsme neměli dobrou střelbu zvenku. A neproměnili jsme 15 trestných hodů, přesto jsme zvítězili," řekl kouč Lubomír Růžička. "Rozhodlo to, že děláme hloupé chyby, a když už se nadřeme na nějaký náskok, tak ho potom hrozně rychle chybama ztratíme. Basket se hraje pod košem a soupeř nás přetlačil, naši pivoti se vyfaulovali a Šimon tam kraloval," uvedl opavský kouč Petr Czudek.

Lídr skupiny A1 Nymburk porazil poslední Pardubice 109:77 a naladil se na úterní vstup do osmifinálové skupiny Ligy mistrů. Jerrick Harding dal z pozice náhradníka 21 bodů za 17 minut hry. Hayden Dalton zaznamenal 18 bodů a 10 doskoků. Double double měl i pardubický lídr Tomáš Vyoral s 21 body a 10 asistencemi, Michal Svoboda přidal 20 bodů.

V poločase vedl favorit jen o sedm bodů. "Po naší promluvě nastoupili kluci s energií, mnohem pozornější a aktivnější a v podstatě jsme rozhodli zápas. Musíme ještě najít způsob, jak stejně začít i celý zápas a ne až druhou půli," řekl trenér Oren Amiel.

Ve skupině A2 si Svitavy upevnily vedení výhrou 77:68 nad Ostravou, jejíž střelci trefili jen dvě z 26 trojek. Domácí kapitán Pavel Slezák dal 18 bodů, Václav Bujnoch přidal 16 bodů a 13 doskoků. Hosty táhl Petr Bohačík s 18 body a 14 doskoky.

Ústí nad Labem vyhrálo severočeské derby v Děčíně 88:77 a uspělo po třech porážkách. Hlavní podíl na tom měl Lamar Autrey s 28 body, 9 asistencemi a 7 doskoky.