Bazén za Lužánkami bude skoro rok zcela mimo provoz. Důvodem je dokončení stavby nového 25metrového bazénu

  • Vizualizace

    Starez Sport

Areál Městského plaveckého stadionu Lužánky se od 1. července 2022 téměř na rok zcela uzavře. Důvodem je dokončení výstavby nového 25metrového bazénu, který roste v těsné blízkosti stávajícího 50metrového bazénu. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí městské společnosti STAREZ SPORT Michaela Dittrichová.

Odstávka bazénu za Lužánkami je nezbytná z důvodu přestavby vstupů do obou bazénů, propojení veškerých technologií na strojovnu bazénů, přestavby šaten, výstavby výtahu a dalších nutných úprav.

„Nový bazén stavíme v místech, kde už historicky bazén byl, dokonce tu existuje i technologické napojení. Díky nové pětadvacítce bude areál vhodný pro vrcholné plavecké soutěže. Tímto krokem navíc získáme jediný takto vybavený areál v ČR, který bude mít plnohodnotnou rozplavbovou padesátku i pětadvacítku,“ uvedl brněnský radní pro sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Provozovatel areálu - městská společnost STAREZ – SPORT, tak chce během přerušení provozu přistoupit i k zásadním opravám bazénu 50metrového. Upraveny budou původní bazénové vany, skokanská věž a strop bazénu, na němž bude osazeno i nové osvětlení.

„Oprava skokanské věže je velmi důležitá, a to i z toho důvodu, že po rekonstrukci bude splňovat všechny parametry pro mezinárodní soutěže. Navíc bych podtrhl, že Brno tak bude mít jedinou krytou skokanskou věž v republice,“ doplnil Suchý.

Tyto práce by měly začít ihned po uzavření areálu, k němuž dojde na začátku prázdnin. Předpokládaný termín otevření nového a zmodernizovaného komplexu obou bazénů je na konci května roku 2023. Bazény budou mít společný vstupní prostor, pokladny a šatny.

Díky novostavbě se mnohých vylepšení dočká celý areál. Kromě bazénového komplexu budou upraveny také přilehlé plochy, chodníky a parkovací místa. Vznikne tak i místo vhodné pro rodiny s dětmi.

„Dlouhodobější odstávkou dojde k výraznému snížení kapacit pro plavecké sporty. Při obsazování ostatních bazénů společnosti STAREZ – SPORT, bude prioritou zajištění plavecké výuky základních a středních škol ve městě Brně. Současně se společnost v rámci kapacit bude snažit vyjít maximálně vstříc plaveckým oddílům i veřejnosti,“ uzavřela Dittrichová.

Fotogalerie: