Firma, která ve výběrovém řízení nabídla nejnižší cenu, úpravy udělá v době roční odstávky plaveckého stadionu, která by měla skončit v červnu 2023.

Městský plavecký stadion Lužánky se před několika týdny uzavřel pro veřejnost. Odstávka souvisí s výstavbou nové pětadvacítky, kterou je potřeba technologicky napojit, zároveň se ale využije pro další práce přímo na stávající padesátce.

„Kromě nového stropu, pro který jsme dnes vybrali zhotovitele s nabídkovou cenou zhruba 42 milionů korun, se investuje i do bazénové vany nebo skokanské věže,“ upřesnil v tiskové zprávě radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Nový bazén podle něj významně rozšíří možnost kondičního plavání v Brně. Využijí ho nejen plavci všech kategorií, ale také děti z brněnských škol k výuce plavání. Přístup k bazénu bude bezbariérový.

Velký i malý bazén budou mít společný vstup, zázemí nebo převlékárny. „Díky tomuto propojení bude možné areál využít i pro mezinárodní plavecké soutěže. Sportovci zde budou mít propojené prostory pro rozplavby i samotné závody,“ doplnil Suchý.

Upraven bude nejen bazén, ale i jeho okolí, vstup a přilehlé parkoviště. V budoucnu by mohl v blízkosti městského plaveckého stadionu vyrůst i nový akvapark. Celý projekt je připraven tak, aby byl provoz areálu maximálně hospodárný.

Revitalizace stávajícího bazénu, nová pětadvacítka, rekonstrukce a modernizace zázemí a přilehlého okolí by měly vyjít na zhruba 300 milionů korun. Z této částky poskytla 90 milionů korun Národní sportovní agentura. Wellness část areálu by měla přijít na 31 milionů. Brno počítá s tím, že se do projektu zapojí i soukromý investor.