„Je to skvělá myšlenka, která přitáhne spoustu pozornosti. Není to jen sportovní téma, ale i společenské. Navíc může ke sportu přitáhnout další děti. Je vidět, že to v Kometě funguje správným směrem,“ říká útočník Tomáš Plekanec.

Pro dlouholetého hráče Montrealu Canadiens půjde o první zkušenost s Kometa Expresem. Stejně jako například pro brankáře Karla Vejmelku, jenž v loňské sezóně při jízdě komeťáků do Prahy hostoval v Jihlavě. „Jsem moc rád, že jsem součásti organizace, která je schopna takovouto akci uspořádat dva roky po sobě, a já se jí nyní mohu aktivně zúčastnit. Myslím, že pro nás i pro fanoušky je to obrovské zpestření. Takový zážitek si bude každý z nás pamatovat do konce života,“ hlásí dvaadvacetiletý gólman.

To Martin Zaťovič si už jízdu Kometa Expresem vyzkoušel před Vánoci 2017. „Bylo to famózní. Vyprodaná O2 arena, jen bohužel jsme nebodovali, to byla obrovská škoda. Kdybychom vyhráli, byla by cesta domů daleko veselejší, navíc to bylo chvíli před Vánoci. To jediné mě loni mrzelo. Letos to musíme napravit a udělat vše pro to, abychom vyhráli a vlak se vracel rozradostněný zpět do Brna,“ přeje si dvojnásobný mistr republiky s Kometou.

Do Ostravy vlak vyráží z Královopolského nádraží ve 12 hodin 30 minut. 

Po příjezdu vlaku zpět do Brna budou ze zastávky Královo Pole, nádraží vypraveny následující posilové spoje:

tramvaj linky P6 směr Hlavní nádraží a Nové sady

tramvaj linky 6 směr Česká a Starý Lískovec

trolejbus linky 30 směr Žabovřesky, Komín a Bystrc

autobus linky 44 směr Žabovřesky, Jundrov, Pisárky a Mendlovo náměstí

autobus linky 84 směr Lesná, Černá Pole a Židenice, Stará osada

Jedná se o linky, které standardně jezdí přes uzel Královo Pole, nádraží a na svých trasách budou obsluhovat všechny zastávky.

Kometa Expres se veřejnosti představil na Vánoce 2017, kdy dovezl hokejisty Komety, fanoušky i stovky děti z jižní Moravy do hlavního města. Tam Brňané v multifunkční O2 areně sehráli utkání se Spartou Praha. Po utkání zamířil speciální modrobílý vlak zpět do Brna a zůstal nadále součástí pravidelných linek Českých drah. „Smutný podtext tohoto jinak nádherného projektu zní – proč máme brněnské děti vozit do multifunkční arény v Praze, když bychom ji mohli mít tady? Je jasné, že Brno takovou halu potřebuje,“ uvedl tehdy majitel Komety Brno Libor Zábranský.

Po velkém ohlasu a zájmu o první cestu našeho modrobílého expresu jsme se rozhodli tentokrát vypravit Kometa Expres na sever naší republiky a poznat tak multifunkční Ostravar Arénu. Vlak se vydá na cestu v pátek 18. ledna z nádraží Brno – Královo Pole a zamíří do Vítkovic, kde hokejisté Komety vyzvou domácí celek právě v Ostravar Aréně. Tato moderní multifunkční hala, která na přelomu let 2003 a 2004 prošla rekonstrukcí, patří svojí kapacitou 10 157 diváků k největším víceúčelovým halám v České republice. Vedle hokejových utkání pravidelně hostí různé prestižní sportovní, kulturní či společenské akce. V jejím sousedství navíc byla vybudována další sportoviště.