Brněnské firmy se spojily při výrobě obličejových štítů

Tři brněnské firmy a chráněná dílna se spojily při výrobě ochranných obličejových štítů. Pro veřejnost je nabízejí v e-shopu, deset procent výroby posílají do nemocnic zdarma. Firmy o tom informovaly v tiskové zprávě.

  • Foto

    waterdrop.cz

Čirý plastový štít s nastavitelným obvodem hlavy vyrábějí firmy Authentica a GRD servis, které se zabývají výrobou reklamních nosičů ve spolupráci s chráněnou dílnou Craftwork. Do skupiny patří i společnost Waterdrop, která se zabývá výrobou takzvaných mikrodrinků, tedy kapslí pro ochucení vody. Ta dala k dispozici svůj e-shop, na kterém firmy obličejové štíty nabízejí, cena čtyř kusů je 276 korun. Deset procent vyrobených štítů ale zdarma poskytují do zdravotnických zařízení.

"Současná kapacita výroby je až 15.000 kusů denně, z toho deset procent všech vyrobených štítů putuje zdarma do zdravotnických zařízení. Za první den bylo do zdravotnických zařízení jako dar rozdáno 1000 kusů," uvedla společnost ve zprávě.

Ředitel firmy Authentica Miroslav Hanák upozornil, že nejde o certifikovanou pomůcku. "Investujeme čas a prostředky do ochrany zdravotníků i veřejnosti. I my improvizujeme a snažíme se, jak to jen jde, a proto výrobek není certifikovaný," uvedl Hanák. Obličejový štít výrobci doporučují kombinovat s textilní rouškou.

První potvrzený případ nákazy koronavirem se v České republice objevil 1. března. Od té doby se nákaza potvrdila k dnešnímu ránu u 1289 lidí. Dva lidé v souvislosti s nákazou zemřeli, sedm lidí se vyléčilo, testům se v celé zemi podrobilo skoro 20.000 lidí. Na jihu Moravy bylo dnes ráno 86 nemocných.

Zdroj: 
čtk