Za deset milionů už slouží na letišti nový speciál pro letištní hasiče, vozidlo Rosenbauer Panther. Jeho nákup je součástí rozsáhlých investic do bezpečnosti a komfortu cestujících, do kterých se letiště pouští od chvíle, kdy se jeho provozovatel stal součástí skupiny Accolade.  Dalších asi 20 milionů korun půjde na větší kapacitu pasové kontroly, na rentgeny a detektory.

Vedle letištního hasičského speciálu letiště koupilo také kryté mobilní nástupní schody k letadlům – jsou to vůbec první mobilní kryté schody na letišti, tedy schody se střechou, pod kterou se cestující při nástupu a výstupu z letadel mohou schovat ve špatném počasí. Do letištního autoparku přibyl také nový tahač letadel, který zvládne odtlačit i větší bizjety, což zjednoduší manipulaci s letadly, zvýší kapacitu letištní plochy a v neposlední řadě zvýší komfort cestujících a posádek privátních letounů.

„Jsem rád, že nový nájemce vnesl do provozu letiště novou energii a že jsme nastartovali již od začátku pozitivní a pravidelnou komunikaci. Prvořadým cílem Jihomoravského kraje je dlouhodobý rozvoj leteckých linek a rozšiřování pravidelných leteckých spojů do dalších atraktivních destinací. I když v současnosti nelze mluvit o konkrétních termínech a destinacích, doufám, že ještě v letošním roce uvidíme z Brna odlétat pravidelné linky do dalších destinací mimo stávající Londýn a Mnichov. Jižní Morava ti pro svůj další rozvoj potřebuje a kraj pro to udělá maximum,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Ačkoliv do letiště tečou nemalé peníze, kraji ani vedení Letiště Brno se stále nedaří přilákat nové dopravce. Jednání s rumunským Blue Air zkrachovala a další jsou zatím v nedohlednu. Zatím jsou k dispozici jen dvě pravidelné linky, a to Londýn a Mnichov. „S Jihomoravským krajem máme společný cíl letiště dlouhodobě rozvíjet, aby bylo atraktivní a frekventovanou branou na jižní Moravu. Proto jsem rád, že jsme coby provozovatel letiště přímou součástí nového týmu, který již začal vyjednávat s několika leteckými dopravci o posílení leteckého spojení do a z Brna,“ dodal k tomu Milan Kratina, spolumajitel skupiny Accolade a předseda představenstva Letiště Brno a. s.