Brněnské letiště o letních prázdninách odbavilo rekordní počet cestujících. Využilo ho 225.000 lidí, což představuje asi pětinový nárůst ve srovnání s loňským rokem. Důvodem bylo více sezonních charterových letů do turistických destinací.

V červenci letištěm v brněnských Tuřanech prošlo nejvíce lidí od jeho zprovoznění. Bylo jich 115.000, nárůst počtu cestujících pokračoval i v srpnu. "Letištěm prošlo téměř 110.000 cestujících, což je oproti předchozímu srpnu dvacetiprocentní nárůst a zároveň stejně jako v červenci nejvyšší číslo v historii letiště, co se týče odbavených cestujících za srpen," uvedla mluvčí letiště Kateřina Pichalová.

Zvýšení počtu cestujících nebylo žádným překvapením, už předem bylo v letovém řádu jen na prázdniny naplánováno asi o 180 letů více.

Do konce roku letiště rozšíří nabídku pravidelných linek o linku Brno – Bergamo, které leží poblíž Milána, Létat bude dvakrát týdně. Linka poprvé odletí v den výročí vzniku samostatného československého státu 28. října. Nová linka přichází po letech útlumu pravidelné osobní dopravy na Letišti Brno, odkud je možné pravidelně létat do Londýna a Mnichova.

Letiště jedná o dalších pravidelných linkách a snaží se propagovat Brno v zahraničí, aby ve větší míře přilétali také zahraniční turisté.

Loni letiště odbavilo 470.000 lidí a letos se předpokládá růst přes půl milionu, což bylo naposledy v roce 2012. Po Praze jde o druhé nejvytíženější letiště v zemi.