fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Brněnské Mendlovo náměstí bude od středy kvůli rekonstrukci hůř průjezdné

img-20220223-wa0004

Foto:

redakce (MOŠ)

Už příští středu začne na Mendlově náměstí v Brně další etapa rekonstrukce inženýrských sítí, souvisí s tím i organizace dopravy a průchodu pro pěší.

Znění se opět zastavování linek MHD a některé přes náměstí vůbec nepojedou. Město o tom informovalo na webu Kopeme za Brno.

Náměstím bude možné projet od Úvozu kolem pivovaru na Hlinky a směrem na Poříčí, ovšem pouze jedním pruhem. Od Poříčí přes náměstí směrem na Úvoz bude náměstí zcela neprůjezdné.

Veletržní ulice bude obousměrná, s výjezdem u hlavního vstupu na BVV.

Ztíží se i průchod náměstím. Tam, kde to půjde, budou přechody pro chodce, aby lidé mohli přecházet mezi zastávkami. Pro všechny linky MHD, které jedou směrem na Hlinky, bude zastávka dále před pivovarskou restaurací a autobusová linka 84 stejně jako v závěru loňského roku přes Mendlovo náměstí vůbec nepojede.

Z Poříčí bude pokračovat přímo k zastávce Křížkovského, která se posune dál směrem k Pisárkám, zastávka Poříčí bude před budovou pedagogické fakulty. Regionální linky 405 a 406 budou mít nástupní zastávku až na začátku ulice Hlinky u křižovatky s Pivovarskou. Práce rozčleněné na osm etap by měly skončit v létě.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT