Brněnští studenti oslaví jaro a konec semestru majálesem v Komárově

  • Foto

    studentskymajales.com

Po víkendovém Brněnském majálesu na výstavišti čeká město ještě jedna hudební oslava jara a konce semestru. V areálu Hněvkovského v Komárově se 20. května uskuteční Studentský majáles, jednodenní přehlídka s českými a slovenskými kapelami, pořadateli charakterizovaná jako "festival od studentů pro všechny".

Před pandemií lákal Studentský majáles tisíce lidí. Předloni se nekonal kvůli covidu-19, loni čelil nepřízni počasí.

"Letošní ročník je pro nás v jistém ohledu speciální. Vracíme se zpátky do festivalového modelu jako v dobách před začátkem pandemie covidu-19. Máme velkou radost, že se všichni sejdeme na louce pod otevřeným nebem, užijeme si společně skvělé kapely, začátek léta a konec semestru," uvedl v tiskové zprávě koordinátor festivalu Karel Černoch.

V areálu Hněvkovského se na dvou hlavních pódiích představí desítka interpretů. Návštěvníci se mohou těšit na Pokáče, Majka Spirita, zpěvačku Lenny, pop rockové UDG nebo slovenského rappera Gleba. Hlavní hudební program doplní 14 dýdžejů.

"Za celý organizační tým bych rád poděkoval všem, kdo s námi vytrvali přes odložení ročníku 2020 a přes loňský ročník postižený silnou bouřkou a vichřicí. Jsme rádi, že se nám daří pokračovat ve festivalové tradici Studentského majálesu Brno a pořádat akci s bohatým hudebním programem od studentů pro všechny," doplnil další z organizátorů Marek Šimeček.

Festival vznikl na základě studentské iniciativy, nyní patří k největším brněnským akcí na začátku letní sezony. Vstupenky jsou v předprodeji na webu www.studentskymajales.com za 200 korun.

Zdroj: 
čtk