Je to doma! 26. ročník soutěže Učeň instalatér pořádaný Cechem topenářů a instalatérů ČR spolu s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a SŠ polytechnickou Brno, Jílová ovládl Marek Kubín z bosonožské střední školy stavebních řemesel. V hlavní soutěžní kategorii jednotlivců zvítězil nad svými kolegy z Hradce Králové nebo Opavy. V tiskové zprávě o tom informovala hejtmanova mluvčí Helena Ondřejová.

Montáž vodoměru, plynoměru nebo WC. Úkoly, které na 25 mladých instalatérů čekaly ve finále tradiční soutěže Učeň instalatér 2024

Nejlepší umístění si v hodnocení odborné komise vysloužil Marek Kubín. Kromě konečného výrobku posbíral body za celý montážní postup – součástí hodnocení jsou tak třeba rozměry, provedení rozvodu, tlaková zkouška, pořádek a bezpečnost na pracovišti ad. „Dobré školy a kvalitní učitelé produkují skvělé řemeslníky, kterých je dnes opravdu třeba. Je super, že ten letošní nejlepší je náš,“ uvedl jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL).

Soutěž se letos kromě hlavní kategorie jednotlivců vyhlašovala také v šesti dalších

Studenti soutěžili v teorii, v nejlepší montáži WC, nejlepší sestavě, umístit se mohli taky v rámci kategorie nejlepších hostů ze zahraničí nebo soutěži družstev. Účastnit se směli pouze žáci 3. ročníku oboru instalatér, kteří nemají ukončené žádné jiné středoškolské vzdělání a nejsou v době konání soutěže starší dvaceti let. Letošní ročník byl součástí doprovodného programu Stavebního veletrhu Brno, zároveň je zařazen do Přehlídky České ručičky 2024.