Brno chystá investice do deseti škol, požádá o dotaci 259 milionů Kč

  • Foto

    redakce (MOŠ archiv)

Brno připravuje v deseti školách investice, na které požádá o dotaci přes 259 milionů korun. Peníze poslouží na odborné učebny, ale i na kabinet nebo školní družinu. Většina prací by se měla uskutečnit v příštím roce. Novinářům to dnes řekli zástupci města.

V Základní škole Vejrostova je v plánu vznik šesti odborných učeben včetně počítačové, pro chemii nebo fyziku. ZŠ a MŠ Jana Broskvy chce vybudovat šest oddělení pro školní družinu a s tím spojené zázemí pro zájmové vzdělávání, vychovatele a případně asistenty pedagoga. ZŠ Sirotkova chce zbourat malou budovu kotelny a na jejím místě vybudovat přístavbu, kde budou tři odborné učebny chemie, robotiky a přírodopisu.

ZŠ Bosonožská hodlá postavit odborné učebny matematiky, přírodovědy a také fyziky nebo chemie a robotiky. ZŠ Heyrovského plánuje zázemí pro školní družinu, dvě odborné jazykové učebny a také učebny polytechniky a vaření. ZŠ a MŠ náměstí Svornosti čeká modernizace a vybavení odborných učeben chemie, fyziky a dalších včetně rekonstrukce kabinetů i cvičné kuchyně.

V ZŠ Gajdošova vznikne polytechnická a multimediální učebna. V ZŠ Blažkova je v plánu rekonstrukce učeben a vznikne jazyková laboratoř pro výuku cizích jazyků. V ŽS Otevřená chystají modernizaci jazykových učeben i učeben informatiky a v ŽS Merhautova se počítá s venkovní polytechnickou učebnou.

Podle radního pro školství Jaroslava Suchého (KDU-ČSL) je cílem projektů zkvalitnit vzdělávání, aby žáci byli lépe připravení a dosáhli lepšího uplatnění na trhu práce. "Proto je v dnešní době nutné zlepšit výuku odborných předmětů jako informační technologie nebo výuku cizích jazyků i oborů jako přírodní vědy," dodal Suchý.

Brno zřizuje 140 školek, do kterých chodí asi 11.500 dětí, a kolem 70 základních škol, které navštěvuje přes 32.000 žáků.

Zdroj: 
čtk