Brno jde s tvorbou nového územního plánu do finále, dokument odsouhlasí asi v červnu

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

Brno se po více než 25 letech dočká nového územního plánu, momentálně má dokument za sebou již tři veřejná projednání a počet podání s připomínkami klesl o osm tisíc.

„Po představení návrhu územního plánu k nám doputovalo 8 200 jednotlivých podání s připomínkami. Ke každému podání bylo přistupováno pečlivě a se snahou domluvit se. Před druhým veřejným projednáním bylo 3 000 jednotlivých podání s připomínkami. Aktuálně za sebou máme tři veřejná projednání a počet podání klesl na 200. To ukazuje na to, že se nám během jednání daří naleznout shodu,“ uvedl radní pro oblast územního plánování a rozvoje města Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Zpracovatelé plánu jsou v závěrečné fázi. Podle radního Chvátala pořádalo Brno veřejná projednání, debaty s občany a městskými částmi výrazně nad rámec smyslu a účelu stavebního zákona. Současnému územnímu plánu původně končila platnost na konci letošního roku, což v případě nejasností ohledně nového stavebního zákona stále hrozí.

„Nyní na přelomu měsíce ledna a února proběhnou formální dohadovací řízení mezi zástupci městských částí a Radou města Brna. Zároveň usilovně pracujeme na dokončení vypořádání posledních připomínek a námitek, které dorazili během měsíce prosince. Na základě výsledků dohadovacích řízení a vypořádání posledních připomínek chystáme komplexní materiál pro vydání nového územního plánu včetně vypořádání připomínek a námitek tak, abychom o něm hlasovali na jednání červnového zastupitelstva,“ dodal Chvátal.