fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Brno letos podpoří budování parků a zeleně v městských částech, rozdělí mezi ně 30 milionů

arbor-1543673-960-720

Foto:

ilustrační (Pixabay)

Brno letos podpoří budování parků a zeleně v městských částech. Navíc pošle peníze i na samotnou dokumentaci 13 projektů. Celkem tak brněnský magistrát podpoří městské části 30 miliony. V tiskové zprávě o tom informoval primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL).

„Na základě naší výzvy jsme obdrželi požadavky osmi městských částí za 12,9 milionu korun. Mezi největší navržené příspěvky patří 4 miliony korun pro Brno-střed na vybudování parku Pohoda. Za zmínku stojí také převod 2,4 milionu korun městské části Starý Lískovec, a to na realizaci parku Kroupova. Na revitalizaci zeleně v sídlišti mezi ulicemi Bratří Křičků a Kárníkovou pošleme městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora 1,87 milionu korun,“ uvedl Hladík.

Kromě těchto projektů podpoří město třeba Komín, kam pošle 300 tisíc na výsadbu v Absolonově ulici. Dalších 800 tisíc poputuje do Maloměřic a Obřan, kde chtějí realizovat plochy zeleně u Obřanského mostu. Statisíce pak poputují na projektové dokumentace, například do Slatiny, do Černovic nebo na Brno-sever. Podporu už schválili brněnští radní, poslední slovo ještě budou mít zastupitelé.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT