Hokejisté mistrovské Komety Brno a Olomouce si v předposledním 51. kole základní části Tipsport extraligy zajistili přímou účast ve čtvrtfinále play off. Kometa doma porazila Spartu 7:3 a skončí pátá. Olomouc si po vítězství na vlastním ledě proti Zlínu 3:1 zajistila šestou pozici. Naděje na účast v předkole stále živí jedenáctý Litvínov, který vyhrál doma nad Plzní 5:1 a přiblížil se na dva body desáté Spartě. Vedle ní chybí k jistotě postupu bod také devátému Zlínu.

Z boje o Prezidentský pohár pro vítěze základní části vypadla třetí Plzeň, jež tak trofej neobhájí. Vedoucí Liberec si díky vítězství nad Vítkovicemi 3:1 drží náskok dvou bodů před druhým Třincem, který porazil předposlední Chomutov 4:1 a po Liberci si jako druhý zajistil účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

Kometa položila základ ke svému vítězství čtyřmi góly v první třetině. Dvěma góly přispěl k výhře Brňanů Jakub Orsava a po třech bodech si připsali Tomáš Vondráček (1+2) a Jan Hruška (0+3). Sparta bude muset o předkolo play off bojovat v pátek doma proti Liberci.

Olomouc vyhrála sedmý zápas v řadě a Berani jsou před závěrečným zápasem s Brnem na 9. místě s tříbodovým náskokem na jedenáctý Litvínov, s kterým mají horší bilanci ve vzájemných zápasech. Potřebují tak k postupu bod nebo zaváhání Severočechů na ledě Vítkovic.

Litvínov po páteční nedělní prohře na Spartě 3:5 opět oživil naděje na play off. Verva udeřila dvakrát v první třetině, kdy se v rozmezí 62 sekund prosadili Lukáš Kašpar a Lukáš Doudera. Kašpar si připsal i asistenci, stejnou bilanci měl také Marek Trončinský, dvě nahrávky zaznamenal Lukáš Válek. Hosté se prosadili až za stavu 0:4.

Liberec zabral po dvou prohrách a stačí mu k zisku Prezidentského poháru v pátek v závěrečném dějství na Spartě bez ohledu na výsledek Ocelářů v Mladé Boleslavi získat bod. Liberec rozhodl dvěma brankami ve vlastním oslabení.

V čase 57:45 vstřelil vítězný gól Petr Jelínek a 25 sekund před koncem pojistil výsledek střelou do prázdné branky Jaroslav Vlach. Vítkovice, které venku prohrály poosmé v řadě, definitivně přišly o šanci na přímý postup do čtvrtfinále play off a zůstávají sedmé.

Třinci šestou výhru v řadě zařídili dvougóloví střelci Tomáš Marcinko a Ethan Werek. Třinec tak v základní části ovládl všechna čtyři utkání s Piráty. Předposlední Chomutov naopak v boji o únik baráži o extraligu ztrácí na dvanácté Karlovy Vary už šest bodů.

Energie porazila poslední Pardubice 4:2. Vítěznou branku vstřelil ve 44. minutě slovenský útočník Dávid Gríger a 64 sekund před koncem pečetil výsledek při power play Ondřej Beránek.

Čtvrtý Hradec Králové prohrál s Mladou Boleslaví 1:2 po samostatných nájezdech a připsal si čtvrtý nezdar za sebou. Utkání rozhodl v sedmé sérii nájezdů obránce David Bernad, Středočeši tak ukončili sérii čtyř porážek na hradeckém ledě.